Kırışıklıklara ve Aşırı Terlemeye Botoks Uygulaması

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

5 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 657 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

İnsanlar günden güne yaşlanırken insan cildi daha hızlı yaşlanır sarkmaya ve kırışmaya başlar. Kırışıklıklar dışarıdan görünüş itibariyle birbirine benzer ancak oluşum şekline göre yüz mimikleriyle oluşan kırışıklıklar ve cildin sarkmasıyla oluşan kırışıklıklar gibi gruplandırılabilir. Kırışıklıkların hepsini tedavi eden bir uygulama yoktur.

Halk arasında yılan zehri olarak yanlış bilinen, clostridium botulinum adlı bir bakteriden üretilen toksinin adıdır botoks. Sinir uçlarına etki eden bu toksin sinir iletimini durdurmaktadır. Botoks fazla terlemenin engellenmesinde ve mimiklerden kaynaklanan kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

Koltuk altı, el ve ayaklardaki aşırı terlemeye karşı etkili bir yöntem olan botoksun uygulama alanları da oldukça geniştir. Alın kısmındaki kırışıklıkların ve göz kenarındaki kırışıklıkların giderilmesinde de etkili bir yöntem olan botoks uzun botoks-kirisiklik-tedavisiyıllardır tıpta kullanılmaktaydı. Son zamanlarda plastik cerrahide de sıkça kullanılmaya başlandı. Botoks ağrı ve acı olmadan, bıçak altına yatmaya gerek olmayan bir uygulamadır. Rağbet görmesinin en büyük sebebi budur.

Botox ortalama olarak 15 dakika süren bir uygulamadır. Bu toksinin dozu küçük miktarlarda olduğu için ayarlanması çok büyük dikkat gerektirir. Toksin miktarının fazla olması yüz felcine kadar giden hasarlara yol açmaktadır. Bu işlemi kendi kendine yapmak mümkün değildir.

Botoksun tam etkisini görmek ve cilde zarar vermesini önlemek için kesinlikle bir uzman tarafından yapılması gerekmektedir. Botoks 3 gün ile 7 gün arasında etkisini gösterir. Belli aralıklarla tekrarlandığı zaman randıman alınabilir bir uygulamadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git