İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer ile Akne Tedavisi – Siyah Noktaları Lazer İle Yok Etme

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Bu yazımızın içeriğinde akne, yüzümüzdeki siyah noktalara ve bu aknelerin lazer ile tedavi edilmesi yöntemine değineceğiz. Hemen hemen herkes de zaman zaman akne görüldüğü olmuştur. Bir çok kişi akne denen bu cilt hastalığı ile aynaya baktığında yüzleşmiştir. Normal siyah noktalar kısa sürede yok olurken, bazı akneler de yok olmaz sürekli kendini tekrarlama azalma ve çoğalma eğilimindedir.

Peki nedir bu akneler, neden yüzümüzde siyah nokta nokta benekler çıkar. Tabii akne için sadece yüzümüzde dememiz yanlış olacaktır. Vücudumuzun her yerinde akne denilen siyah noktalar bulunabilir ancak aynada genelde yüzümüze baktığımızdan yüz akneleri ile yüzleşmemiz daha sık olmaktadır. Akne cildimizde bulunan yağ bezelerinin bacterium acnes denilen bakterinin etkisi ile iltihaplanması halidir. Çok şiddetli bir iltihaplanmada bu izler kalıcı olabilmekte ve cildimizde kalıcı akneler boy gösterebilmektedir. Elbetteki bu aknelerin yani siyah noktaların çıkmasına neden olan sebepler bulunmaktadır. Bu sebepler başlıca androjen denilen erkeklik hormonunun artış göstermesi, kullanılan bazı ilaçların yan etkileri, genetik faktörler ve hamilelik faktörü olarak sıralanabilir.
lazer-akne-siyah-nokta-tedavisi
Peki bu aknelerin ve akne izlerinin, siyah noktaların tedavisi nasıl yapılır? Tedavi akne antibiyotikleri, A vitamini takviyeli akne kremleri ile yapılabileceği gibi, en uygun ve yan etkisiz olan ve de kalıcı tedavi sunan yöntemlerden biri de ışın ile akne tedavisidir. Yani ışın ile akne tedavisi demek oluyor ki lazer ile akne tedavisi.Lazer ışınları ile cildimizdeki siyak noktalar kalıcı olarak yok edilebilmektedir.Lazer ile akne tedavisi yöntemi akneye sebep olan bakterileri öldürerek yağ bezelerini küçültmesi ile hem akneleri hemde akne kaynaklı izleri tedavi etmede en başarılı yöntemlerden biri olarak öne çıkmaktadır.

Lazer ile akne ve siyah nokta tedavisi nasıl gerçekleştirilir ve akne tedavisi lazer fiyatları nedir gibi sorular merak konusu olmaktadır. Bu sorulara yanıt arayacak olursak, Akne tedavisi ıpl lazerler, fraksiyonel lazerler, kırmızı ışık ve mavi ışık lazer sistemleri ile yapılabilmekte olup, haftada 1 gün olacak şekilde ortalama 7-8 haftalık bir tedavi süreci gerektirir. Tabi bu tedavi işleminin sürecine uzman dermatolog veya hekim tarafından yapılacak muayene sonrası karar verilmesi gerekmektedir.  Fiyatlar konusu ise değişiklik gösterebilmektedir. Lazer ile akne tedavisi fiyatları uygulamayı yaptıracağınız hastanenin, polikliniğin veya tıp merkezinin fiyat politikasına göre değişkendir. İnternette küçük bir araştırma yaparak siyah noktalarınıza lazer tedavisi ile ilgili fiyatlar hakkında bilgi edinmeniz mümkündür.

3 Temmuz 2013 tarihinde eklendi, 3.191 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git