İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


IPL Epilasyon – Yoğunlaştırılmış Işık Foto Epilasyon

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

IPL epilasyon sistemleri istenmeyen tüylerinize kalıcı çözümler sunan lazer epilasyonuna alternatif bir epilasyon yöntemidir.
IPL (Intense Pulsed Light), yoğunlaştırılmış ışık anlamına gelir ve yaklaşık 500 nanometre ile 1.200 nm dalga boyları arasında çoklu ışık yayan ve çok yüksek yoğunluğa sahip ışık kaynaklarıdır. Uygulanacak bölgeye Özel Bölge, kılın yapısına ve çeşitli Özel Bölgeliklerine göre uygun dalga boyları ayarlanabilir ve diğer dalga boyları filtre edilebilir. Bu Özel Bölgeliği de IPL Sistemlere güvenilirlik kazandırarak uygulama kolaylığı sağlar. Bunlara ek olarak hastaya fiziksel bir iz bırakmaması ve çok çeşitli cilt ve kıl tiplerinde uygunabilmesi gibi avantajlarından dolayı son yıllarda istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi uygulamalarında ıpl epilasyon önemli bir yer edinmiştir.

IPL epilasyon yöntemleri foto epilasyon sınıfında incilenen Özel Bölge sistemlerdir. Basit olarak çalışma ilkesi kıl şaftında bulunan renk verici madde olan melanin pigmentine çeşitli dalga boylarında ışın gönderilir, bu ışın melanin pigmenti adsorplanarak ısı enerjisine ıpl-epilasyon-cihazidönüşür ve sonuç olarak olarak kıl fölükülleri dolayısıyla kıl kökleri zarar görür.

Son yıllarda Fotoepilasyon dolayısıyla IPL sistemler epilasyon birçok tıp uygulamalarında ve epilasyon uygulamalarında tercih popülaritesi artmaya ve daha çok tercih edilmeye başlandı. Bunun başlıca sebepleri; ışın demetinin hedefi etkileyebilecek spesifik bir dalgaboyu seçebilmek, diğer dalga boylarını filtreleyebilmek ve aynı zamanda birden fazla dalga boyu seçebilmektir. Ayrıca epilasyon uygulamalarında kullanılan IPL sistemlerin ışın başlıkları ve uygulama alanı daha geniş olduğundan epilasyonda kaesin sonuçlar almak daha kısa seanslarla mümkün olabilmektedir. Seans sayısının azalmasıyla toplam maliyette düşer.

IPL Sistemlerinin Epilasyon Dışında Kullanım Alanları
IPL, Yoğunlaştırılmış Işık Sistemlerinin flash lambası UV-VIS(görünebilir) bölgede ışık üretebildiğinden tıpta birçok kullanım alanına sahiptir. Cerrahi müdahale gerekmeden uygulanabilirler. Bacaklarda oluşan varislerin tedavisinde, akne ve sivilcilerin yok edilmesinde, vücut lekeleri ve çillerin tedavisinde, vücuttaki kırışıkların tedavisinde ve vücuttaki benlerin tedavisinde kullanılırlar.

16 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 2.690 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git