Alexandrite Lazer Cihazı ile Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Cihazı ile Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer cihazları epilasyon tedavisinde uzun zamandan beri kullanılan lazer cihazlarındandır. Lazer epilasyonda günümüzdeki en gelişmiş ve en iyi çözümler sunan lazer epilasyon yöntemlerinden biri de Alexandrite lazer cihazı ile yapılan alexandrite lazer epilasyon yöntemidir.

Alexandrite lazer epilasyon yöntemi genellikle epilasyonun daha zor olduğu açık ten rengine sahip kişilere önerilir. Koyu cilt renkleri için çok fazla tercih edilmeyen bir yöntemdir. Alexandrite lazer epilasyon tedavisi sonrası istenmeyen tüylerimalexandrite lazer epilasyon cihaziiz veya kıllarımız biraz uzayacaktır, ancak lazer kılların enerjisini emdiği için uzayan bu kıllar da kısa zaman içerisinde dökülecek ve hedeflediğimiz gibi olumlu sonuçlar karşımıza çıkacaktır. Alexandrite lazer epilasyon işlemi etkisini çabuk ve genellikle olumlu olarak gösteren bir uygulamadır.

Alexandrite lazer cihazı vücumuzda epilasyon yaptıracağımız bölgeye göre de tercih sebebi olabilir. Yani her lazer epilasyon bölgesi için Alexandrite lazerler kullanılmaz ve kullanılması önerilmez. Örnek vermek gerekirse vücudumuzun hassasiyeti en fazla olan bölgelerinden yüzümüz için alexandrite lazerler ile epilasyon tercih edilmez. Yüz için en iyi yöntemlerden biri foto epilasyon yöntemidir ve alexandrite nin yüz epilasyonunda kullanılması tercih edilmez. Bununla birlikte boyun ve sırt epilasyonunda da Alexandrite lazer cihazları pek kullanılmamaktadır.

Sonuç olarak Alexandrite lazer cihazı ile yapılan Alexandrite lazer epilasyon güvenli ve olumlu sonuçlar veren bir yöntem olup, yüz, boyun ve sırt epilasyonlarında kullanılmazken, vücudumuzun diğer bölgelerindeki lazer epilasyon uygulamalarında güvenler tercih edilebilir. Aynı zamanda açık tenli kişilerde sıklıkla tercih edilen alexandrite lazer epilasyon, koyu ve bronz tenliler için de önerilmez.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. Şeymanur dedi ki:

  Sizi de çok sıktım kusura bakmayın birsey daha soracaktım 🙈
  Clean Lite buz başlık nedir efendim
  Güzellik merkezinde ki hanim bana dedi ki
  Diyot grubuna dahil yeni nesil buz başlıklı clean lite
  Sizce ipl midir yoksa lazer mi ?

  1. Editör dedi ki:

   IPL bir cihazdır.

 2. Şeymanur dedi ki:

  Merhabalar Alexander Candela nasıldır ipl mi yoksa lazer mi ?
  Diod buz lazer nedir birde ?

  1. Editör dedi ki:

   bahsettiğiniz iki cihazda gerçek lazer cihazlardır. Farklı bölge ve kıl tüyleri için kullanılmaktadır. İkisinide tercih edebilirsiniz.

   1. Şeymanur dedi ki:

    Çok teşekkürler efendim 🙏