İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer Epilasyonda Kullanılan Lazer Cihazları ve Özellikleri

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Lazer epilasyonda kullanılan lazer cihazları çalıştıkları dalga boyuna göre isimlendirilirler. Bunlar Alexandrite, Diode, Nd:yag ve Ruby Lazer epilasyon cihazlarıdır.

Lazer epilasyon uygulamasının başarısı doğrudan etkileyen faktörlerden birisi de lazer cihazı seçimidir. Kişinin Özel Bölgelikleri, ten rengi, kıl rengi, kıl yapısına bağlı olarak belirlenen lazer cihazları lazer epilasyon seanslarının uzun veya kısa olmasından, lazer epilasyon sonucunda tam olarak istenmeyen tüylerden kurtulunup, kurtulunmamasına kadar geniş bir etki alanına sahiptir. Bu yüzden lazer epilasyon cihazı seçimi çok önemlidir. Dolayısıyla lazer epilasyonu yaptıracağınız merkez de önem kazanmaktadır. Çünkü her lazer epilasyon yapan kliniklerde bu cihazların hepsi bulunmamaktadır. Siz daha önceden araştırırsanız seans sayısı, başarısı ve maddi yönden sizin avantajınıza olacaktır. Lazer Epilasyon yapılan merkezleride lazerepilasyonu.net sitemizden lazer epilasyon merkezleri kategorisinden takip edebilirsiniz. Burada Türkiye’nin seçkin lazer epilasyon merkezleri tanıtılmaktadır.

İşte avantajları, dezavantajları, Özel Bölgelikleri ve çalışma sistemleri ile lazer epilasyon cihazları;

* Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı: Alexandrite Lazer cihazı en yaygın kullanıma sahip cihazlardandır. 755 nanometre dalga boyunda çalışır. Melanin pigmentini etkileyerek kıl köklerine zarar vermesi çok iyidir. Yapılan bölgeye leke ve tahriş yapmaı Ruby lazer epilasyon cihazından azdır. Hızlı çalışır. Uzun zamandır kullanılarak kendini ispatlamıştır. Diode lazer ve Nd:Yag Lazer Epilasyon cihazları na nazaran daha ağrısızdır. İçerisinde soğutma sistemi ve atış süresi ayarı olan tiplerinde yan etki yok denecek kadar azdır. Bir seansta Alexandrite lazer uygulanan bölgedeki kıllar 20 gün içinde dökülür, 2 ay içinde çok daha azalmış ve güçsüzleşmiş olarak çıkarlar. Seanslar devam ettikçe kıllar kaybolur.

* Diode Lazer Epilasyon Cihazı: Diode Lazer Epilasyon cihazı 810 nanometre dalga boyunda çalışır. Bu dalga boyu ile daha derin kıl köklerine ulaşılabilir. Lazer ışık ışınları melanin pigmenti tarafından yeterince emilir fakat Alexandrite ve Ruby lazer cihazlarından daha azdır. Uygulanan bölgeye çok az leke yapabilir. Zamanla bu lekeler kaybolur. Koyu renkli tene sahip olanlarda da ugulanabilir. Hava soğutma sistemi olanları ağrıyı en aza indirir. Atış süresi uzundur bu sebeple, ince tüylerde etkisizdir. Derin bölgelerde etkilidir, fakat bu da ağrı hissini arttırır.

* Nd:Yag Lazer Epilasyon Cihazı : Nd:yag lazer cihazı iki farklı dalga boyunda çalışabilir. Bunlar 532 nanometre ve 1064 nanometredir. Nd Yag Lazer cihazının melanin pigmeni tarafından emilimi oldukça az olduğundan koyu renkli ciltlerde ve koyu siyah kıllarda tercih edilir. Ağrı ve acı hissi diğer lazer cihazlarına göre daha fazladır. Soğutma sistemi olan tiplerinde ağrı biraz hafifletilebilir. Nd Yag lazer epilasyon cihazı ciltte tahrişe ve bazı lekelere neden olabilir. Bu lazer aleti kılcal varis tedavisinde de sıkça kullanılmaktadır.

* Ruby Lazer Epilasyon Cihazı: Ruby Lazer aleti 694 nanometre dalga boyunda çalışır. Melanin pigmenti tarafından emilimi en fazla olan lazer cihazıdır. Bu durum istenen bir durumdur. Fakat derideki melanin pigmentini de etkileyebileceğinden deride bazı lekelenmelere sebep olabilir. Açık ve beyaz renkli ten rengine sahip olanlarda etkili sonuç verdiğinden onlarda da tercih edilir. Soğutma sistemi olan tipleri de mevcuttur.

19 Ocak 2011 tarihinde eklendi, 3.433 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Lazer Epilasyonda Kullanılan Lazer Cihazları ve Özellikleri Konusuna 0 Yorum Yapıldı
  1. hale dedi ki:

    fiyatı veya kirası kaç tl dir???

Sayfa başına git