İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Merak Edilenlerle Lazer Epilasyon Hakkında Herşey

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Bu yazımızda, lazer epilasyon nedir, lazer epilasyon öncesi ve sonrasında yapılması gerekenler nelerdir, lazer epilasyon seansları, lazer epilasyon yöntemi pahalı mıdır, Lazer epilasyonun yan etkisi var mıdır, erkeklerde lazer epilasyon ve hormonal bozukluklarda lazer epilasyon yapılması uygunmudur gibi merak edilen soruların yanıtlarını bulacaksınız.

* Lazer Epilasyon Nedir, Hangi Cilt ve Kıl Yapısında Daha Etkilidir?
Lazer epilasyon, laser ışınları tek dalga boyunda çalışan ışınlardır. Hedef bölgeye tek bir dalga boyunda ışın gönderirler. Lazer epilasyonda amaç, kıl foliküllerinde bulunan renk verici bileşen olan melanin pigmentinin ışık ile etkileşimi sonucu ışık enerjisini ısıya dönüştürerek kıl köklerinin tahrip olarak yok olmasıdır. Lazer epilasyon, koyu renkli ve kalın olan kıllarda daha çok etkilidir. Kılları beyaz ve çok açık renkli olanlarda lazer epilasyon uygulaması etkisizdir.

Lazer epilasyon için en uygun cilt tipi açık renk ten rengine sahip olanlar ve kıl renkleri koyu olan kişilerdir.
Koyu renk tenlere de lazer epilasyon uygulaması yapılabilmektedir. Fakat, koyu renk tene sahip olanlarda başarı daha düşüktür. Bu yüzden lazer epilasyon yerine istenmeyen tüylerden kurtulmak için üretilen alternatif yöntemler tercih edilebilir. Lazerli epilasyonda en çok başarılı sonuç alınan ve kılların neredeyse tamamının yok olduğu bölgeler, Özel Bölge, bikini bölgesi, koltukaltı bölgesi ve bacaklardır. En çok zorlanılan ve uzun seanlara neden olunan bölge de yüz bölgesidir. Lazer epilasyon bir seansta tüm vücuda uygulanabilir.

* Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır, Kimlere Yapılamaz?
Lazer epilasyon 12 yaşını doldurmuş herkese rahatlıkla uygulanabilir, fakat lazer epilasyonu uygulaması uzman ve deneyimli hekimler tarafından hijyenik şartlarda yapılması gerekir.

* Lazer Epilasyon Seansları ve Seans Aralıkları Ne Kadardır?
Lazer epilasyonda seans sayısı kişinin cilt rengine, kıl köküne, kıl rengine göre değişiklik gösterir. Kesin sonuca bu değişkenlere bağlı olarak 6 seans ile 12 seans arasında ulaşılabilir. Lazer epilasyonda iki seans arasındaki sürede kişiye göre ve tercih edilen lazer cihazına göre de değişiklik gösterir. Bu aralık ta 4 hafta ile 10 hafta arasında değişir.

* Lazer Epilasyon Seans Sayılarının Çok Olma Nedenleri Nelerdir?
Seans sayısının çokluğu kişinin fizyolojik Özel Bölgeliklerine göre farklılık gösterir. Bazı kişilerde erken sonuç alınır bazılarında ise geç sonuç alınır. Bir kılın görünmesi için gelişme evrelerinden geçmesi gerekir. Her kılı tam büyüme fazında yakalamak gerekir, bu yüzden de tekrarlanan seanslar gerekir. Yüz ve boyun bölgelerinde bu evreyi yakalamak uzun süre alabildiğinden yüz ve boyun bölgesinde lazer epilasyon seansları artar.

* Lazer Epilasyon Yöntemi Pahalı Mıdır?
Lazerli epilasyon yöntemi ilk bakışta pahalı bir yöntem olarak görünse de uzun vadede ucuz bir yöntemdir. Çünkü seansların bitiminde bir daha epilasyon yaptırmayacak ve en önemlisi epilasyon için zaman harcamayacaksınız. Bu yüzden uzun vadeli düşündüğümüzde uygun bir yöntemdir. Lazer epilasyon fiyatları kıl yoğunluğuna, uygulanacak bölgenin genişliğine vb. gibi faktörler göz önüne alınarak 35 TL ile 750 TL arasında değişiklik gösterir.

* Lazer Epilasyon Öncesi Nelere Dikkat Edilmeli
Lazer epilasyon öncesinde lazer epilasyonun başarısı için güneşlenmemeli, solaryuma girilmemelidir ve en az 1 ay boyunca lazer epilasyon yapılacak bölgedeki kıllar ağda, sir ağda, tüy dökücü krem gibi malzemelerle alınmamalıdır.

* Lazer Epilasyon Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Lazer epilasyon sonrasında en az 2 gün güneş ışınlarından korunulmalıdır, direkt olarak güneşe maruz kalınmamalıdır. Lazer epilasyon yapılan bölgeye klasik epilasyon yöntemleri tekrardan uygulanmamalıdır.

* Lazerli Epilasyon Zararlı Mıdır?
Lazerli epilasyon uygulanırken sadece melanin pigmenti hedef alındığından dolayı lazer ışını kıl köklerini etkiler ve vucüttan çıkar artık madde bırakmaz. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarda doğru kullanıldığında kanser riski gözlenmemiştir.

* Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var Mıdır?
Lazer epilasyonun tespit edilmiş bir yan etkisi bulunmamaktadır. Fakat uygulama yaparken dikkat edilmelidir. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve yanmalar olabilir. Ciltte oluşan bu kızarıklar birkaç gün içinde kendiliğinden kaybolur.

* Erkekler için Lazer Epilasyon
Erkeklere de tıpkı bayanlar gibi lazer epilasyon uygulanabilir. Son yıllarda lazer epilasyon yaptıran erkeklerin sayısı giderek artmaktadır.

* Hormonal Bozukluklarda Lazer Epilasyon?
Hormonal bozukluğu olan kişilere de lazer epilasyonu uygulanabilir. Yalnızca lazer epilasyon seans sayısı artabilir.

19 Ocak 2011 tarihinde eklendi, 1.189 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git