İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Özel Hastane Dermatoloji-Cildiye Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

 Dermatoloji yada bir başka adıyla Cildiye bölümü muayene ücreti ne kadar? Dermatoloji, deri ve cilt rahatsızlıkları ile ilgilenen tıp branşıdır. Günümüzde dermatolojiye yönelik teknolojinin ilerlemesi ile birlikte tanı ve tedavilerde daha hızlı ve garantili sonuçlar alınabilmektedir.

Devlet hastaneleri ve özel hastanelerde yoğunluk yaşanan önemli branşlardan biri olan Cildiye bölümü çok sayıda rahatsızlık ile ilgilenebilmektedir.

Cildinizde oluşan çeşitli lekeler, saç dökülmesi, mantar gibi başlıca sorunlar için yüksek derecede rağbet gören dermatoloji bölümü muayene fiyatları bir çok bölüme göre daha uygun olabilmektedir. Siz de eğer cildiye doktoru yada dermatoloji bölümü olan özel bir hastane arıyorsanız ücreti de merak etmişsinizdir.

CİLDİYE BÖLÜMÜ HANGİ RAHATSIZLIKLARA BAKAR?

Özel Hastane Dermatoloji-Cildiye Muayene Fiyatı Ne Kadar?İlk olarak rahatsızlığınızın cildiye bölümüne uygun olup olmadığı hakkında bilgi almanız adına bölümün hangi sağlık sorunları ile ilgilendiğine değinmek istedik. Dermatoloji (Cildiye) bölümü isminden anlaşılacağı üzere cilt ve deri rahatsızlıkları için müracat edeceğiniz ana bölümdür.

Saç ile ilgili rahatsızlıklara da yine dermatoloji bölümü bakar. Saç dökülmesi özellikle dermatoloji bölümünün en etkili talep sebeplerinden biridir. Akne tedavisi, mantar, egzema, zührevi hastalıklar, mezoterapi, tırnakta görülen rahatsızlıklar, oral mukoza, sedef hastalığı, botoks, benler, nasır, çil, güneş lekesi, siğil, lazer epilasyon, cilt yenileme gibi tüm rahatsızlık ve operasyonlar ile ilgilenmektedir. 

DERMATOLOJİ BÖLÜMÜ MUAYENE ÜCRETLERİ

SGK ile anlaşmalı olan hastanelerde mutlak olarak diğer bölümlerde olduğu gibi 15 liralık katkı payı mutlak alınır. 15 Liranın üzerinde ücret almak ise hastane yönetimlerince alınan karara tabidir.

Bir çok özel hastanede cildiye bölümü muayene fark ücreti 20-50 TL arasında alınmaktadır. Bu rakama 15 liralık katkı payını da eklediğimizde ortaya 35-65 TL gibi ortalama bir ücret çıkmaktadır. Özel hastanelerde belirttiğimiz bu rakamlara dermatoloji bölümüne muayene olmanız mümkün. Tabi bu rakam içerisine istenilen tahliller dahil değildir.

Tahliller ne kadar ücret tutar diye soracak olursanız istenecek olan tahlillere göre değişkenlik gösterir. SGK ile anlaşmalı bir özel hastanede istenen tetkikler yaptırılıyorsa yüksek bir ücret çıkmayacaktır. Sebebi ise kamunun anlaşmalı olduğu özel hastanelere ücretlendirme limiti koymasıdır.

Eğer istenen tetkikler hastane içerisinde yapılıyorsa tahmini 30-40 liralık bir tahlil ücreti çıkacaktır. Bu tahlilleri aynı hastanede yaptırıp hızlı şekilde doktora sonuçları gösterebilirsiniz. 

Dermatoloji bölümünde SGK tarafından karşılanmayan çeşitli tedavi ve uygulamalar da bulunmaktadır. Eğer saç mezoterapisi, botoks gibi uygulamalar yaptırma gibi bir planınız varsa, tercih edeceğiniz özel hastanenin ilgili biriminden fiyat almanız gereklidir. Botoks, mezoterapi, lazer epilasyon gibi uygulamalar özel olarak ücretlendirilir.

26 Ağustos 2020 tarihinde eklendi, 327 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git