İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Özel Hastane Hemogram Testi Fiyatı Ne Kadar?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Hemogram testi, hastane laboratuvarlarında en fazla çalışılan testlerden biridir. Kan değerlerinin incelenmesini ifade eden hemogram, bir çok hastalığın teşhisi için önemli bulgular sunar.

Bu sebeple hastanelerde hangi bölümde muayene olursanız olun istenen tahliller arasında en çok rastlanan tahlil konumunda olduğunu görmeniz mümkündür. Peki hemogram testi fiyatı ne kadar? Hemogram hangi hallerde hastadan istenir? Hangi hastalıklar hemogram ile öğrenilebilir?

Hemogram Nedir?

Hemogram, hastanın kan değerlerini gösteren tam kan sayımı testini ifade eder. Kan hücrelerinin sayı ve oranlaması hemogram testi ile sonuçlanır. Tam kan sayımında trombositler, beyaz kan hücreleri ve ve kırmızı kan hücreleri hakkında detaylar elde edilir.

Kırmızı kan hücrelerinin özelliği, yaşam değeri sunan oksijen ve karbondioksit taşıyor olması. Beyaz kan hücreleri ise bağışıklık sisteminde önemli görev alır. Enfeksiyona karşı bir nevi savunma mekanizmasıdır.

Hemogram Testi Nasıl Yapılır?

Hastadan alınan kan, laboratuvar ortamında çalışılır. Hemogram testi için aç olmanız gerekmez. Aç yada tok şekilde hemogram testi yaptırabilirsiniz. hemogram test sonucu 20 dakikada çıkabilmektedir.

HEMOGRAM TESTİ ÜCRETİ

Hemogram testini tek başına yaptırmak isterseniz 10-30 TL arasında bir ücret karşılığında yaptırabilirsiniz. Fakat hemogram testinin sağlıklı şekilde yorumlanması için tavsiyemiz doktor muayenesi ile birlikte testin gerçekleştirilmesi.

Yani yaptırdığınız hemogram testini mutlak suretle bir hekime göstermeniz önemlidir. Hemogram test sonucunda çıkacak değerler her kişide aynı belirtileri vermez. Kişinin yaşı, cinsiyeti, var olan rahatsızlıkları etkileyicidir.

Hemogram İle Hangi Hastalıklar Öğrenilebilir?

Doktorların teşhis koyma aşamasında isteyebilecekleri testlerden biri olan hemogram, kansızlık (anemi), enfeksiyon, kanser, iltihaplanma gibi çok sayıda rahatsızlık için tercih edilebilmektedir. Hemogram test sonuçlarının sunulduğu raporda RBC, PLT, MCV, HB, WBC, PLT, MCHC, HCT gibi değerler listelenir.

23 Ağustos 2020 tarihinde eklendi, 306 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git