İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Özel Hastane Sezaryen Doğum Fiyatı Ne Kadar?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Doğum tercihinizi sezaryen doğum olarak gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka gebelik döneminde Sezeryan doğum fiyatıaraştırması yapma gereği hissedebilirsiniz. Diğer bölüm yada ameliyatlarda olduğu gibi sezaryen fiyatlarıda hastaneden hastaneye değişiklik gösterir. Geçmişe göre daha uygun fiyatlar ile gerçekleşebilen sezaryen doğum için bir çok özel hastane hizmet vermektedir.

Doğum herkesin bildiği gibi normal doğum olarak bilinir. Konumuzda ele aldığımız doğum türü ise sezaryen doğumdur. Fiyat bilgisi ile birlikte sezaryen doğum hakkında merak uyandıran konular yer almaktadır.

Sezaryen Doğum Nedir?

İki doğum yönteminden birini ifade eder. Cerrahi operasyon sınıfındadır. Gebe kişinin karnı kesilir ve doğum o şekilde gerçekleşir. Kesi, plasentaya kadar uzanır. Sezaryen doğumlar günümüzde daha ağrısız gerçekleştiği için tercih edilse de, daha çok tehlike oluşturabilecek durumlar olduğu zamanlar tercih etmesi önerilmektedir.

Özel Hastane Sezaryen Doğum Fiyatı Ne Kadar?Eğer bebek yada anne için doğum bir tehlike içeriyorsa sezaryen olarak doğum gerçekleştirmek daha doğru olmaktadır. Doğuma dair bilinmesi gereken noktalardan biri de bebeğin anneden ayrılışına dairdir. Önce bebeğin baş tarafı, daha sonra ise gövde kısmı ayrılır. Bebeğin alınmasının ardından plasenta temizlenir, karın kapatılması için dikiş atılır.

Doğumun herhangi bir sancı yada ağrı vermemesi için anestezi uygulanarak doğum gerçekleşir. Doğumlarda mutlaka anestezi uygulanır. Anestezi genel, lokal yada epidural şekilde uygulanır.

SEZARYEN DOĞUM FİYATI

Cerrahi operasyonlarda önceliğiniz fiyat değil memnuniyet olmalı. Fiyatlar ise ciddi şekilde farklılıklar gösterebilir. Özel hastanelerde 1000-5000 TL arasında sezaryan doğum gerçekleştirilmektedir. Fiyat farkının yüksek olma sebebi ise, fiyatların tamamen hastane yönetimi tarafından belirleniyor olması. Ortalama 2000-2500 TL ile özel hastanede sezaryen ameliyatı olmanız mümkün.

Eğer paket işlem olarak anlaşma gerçekleştiyse hastanede kaldığınız gün sayısı fiyatı etkilemez ve sadece anlaşma yapılan ücret ödenir. Hizmet alacağınız hastanenin pazarlama birimi ile görüşerek fiyatta indirim isteme imkanınız da bulunmaktadır. Bazı özel hastanelerin fiyatta esnek oldukları gözlemlenmiştir.

Sezaryen Doğum Sonrası

Sezaryen doğum yapıldıktan sonra anne ve bebeğin sağlık durumunun iyi olması halinde en kısa sürede taburcu işlemi gerçekleşir. Genellikle doğum günü anne ve bebek kontrol altında tutulur ve bir sonraki gün taburcu edilir. Olası bir sağlık problemi gözlemlendiği zaman ise taburcu işlemi bir kaç gün sarkabilir. 

Sezaryen Doğumun Tercih Edilme Nedenleri

-Bebeğin duruş pozisyonundaki farklılıklar
-Olası doğum tehlikelerine karşı daha sağlıklı bir tercih olması
-Annenin sağlık problemlerinin olması
-Rahim yolundaki tıkanıklık
-Bebeğin normalden daha yüksek kiloda olması
-Plasentadan erken ayrılan bebekler

30 Ağustos 2020 tarihinde eklendi, 169 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git