Lazer Epilasyon Sonrası Güneş ve Güneşlenme

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
5 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 10.217 kez okundu.

Lazer epilasyon uygulaması sonrasında güneşe çıkılabilir mi? , lazer epilasyon sonrası tatile gidilebilir mi?, lazer epilasyondan sonra tatile gidip istediğimiz gibi güneşlenebilirmiyiz gibi sorular pek çoğumuzun merak ettiği sorulardan.

Ancak genel olarak uzmanların tavsiyesi normal bir lazer epilasyondan sonra 3 gün güneşe maruz kalınmamalıdır. Bu süre teninizin hassasiyetine göre 2 haftaya kadar da çıkabilmektedir. Lazer epilasyon sonrası güneşe maruz kalmama durumunuz hakkında uygulamayı yapan uzman hekiminiz en doğru şekilde sizi bilgilendirebilir. Aksi durumda güneş ışınları lazer epilasyon bölgesinde lekelenmelere, alerjilere sebebiyet verecektir.

Eğer lazer epilasyon sonrası güneşe maruz kalınacak bir sebebiyet varsa muhakkak yüksek koruyucu faktörlü güneş kremleri veya losyonları kullanılmalıdır. Eğer lazer epilasyon seanslarınız devam ediyorsa güneşlenip bronzlaşmanız teninize olumsuz bir zarar vermese bile sonraki seanslar açısından uygun olmayabilir. Çünkü bronz ve koyu tende kıl kökleri lazer cihazı tarafından algılanamayabilir.

Günümüzde çok fazla yaygın olmamak ile birlikte son teknoloji ürünü bazı cihazlar, bronz ve koyu tene de sorunsuz bir şekilde lazer epilasyon uygulaması gerçekleştirebilmektedir. Hatta yine bu cihazlar ile yapılan epilasyon sonrası güneşe maruz kalmanın, tatile gitmenin ve güneşlenmenin hiçbir olumsuz etkisi yoktur. Ancak çok yaygın olmayan ve sadece bazı merkezlerde kullanılan bu cihazların ne olduğu, nasıl olduğu, doğruluğu yanlışlığı iyice araştırılmalı, tecrübe edinenlerin görüşlerinden faydalanılmalıdır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Lazer Epilasyon Sonrası Güneş ve Güneşlenme Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. İrem dedi ki:

  Merhaba ben lazer epilasyona kasım ayında başladım ağustos ayında tatile gidicem haziran sonu gibi solaryuma girmem sorun olur mu? Tatilde güneşlenebilirmiyim?

  1. Dr. Recep KAYA dedi ki:

   Hayır herhangi bir sorun olmayacaktır

 2. Aysun dedi ki:

  Merhaba ben lazer epilasyona ekim ayında başladım tüm vücut olarak 3. Seansim ocak ayinda bitti 3 seansim daha var.sormak istediğim ise yazın tatile gidebilir miyim?

  1. Dr. Recep KAYA dedi ki:

   Tabi gidebilir siniz

 3. Aysun dedi ki:

  Merhaba ben lazer epilasyona ekim ayında başladım tüm vücut olarak 3. Seansim ocak ayinda bitti 3 seansim daha var.sormak istediğim ise yazın tatile gidebilir miyim?

 4. Zuhal dedi ki:

  Mrb. ..lazer epilasyon 3seans yaptırdım…tatile giderken çıkan kılları neyle almam gerekir…tatil dönüşü lazere kaldığım yerden yaptırabilirmiyim…kalan kılları jiletle alsam sonradan çok çıkarmı…teşekkürler

  1. admin dedi ki:

   Makine ile almanız dizin için daha uygun olacaktır

Sayfa başına git