Bayanlar Lazer Epilasyon Sonrası Ne Yapmalı?

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
24 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 1.333 kez okundu.

Daha önceki yazılarımızda lazer epilasyon yaptırmaya karar veren bayanların lazer epilasyon uygulaması öncesi neler yapmaları gerektiğinden, lazer epilasyon öncesi ufak tefek ön hazırlıklardan bahsetmiştik. Bu yazımızda da bayanlar için lazer epilasyon sonrası nasıl hareket edilmeli ondan bahsedeceğiz. Bayanlar da lazer epilasyon ile ilgili daha önceki yazılarımıza ulaşmak için Bayanlarda Lazer Epilasyon Kategorisini inceleyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Uygulaması sonrası Bayanların Dikkat etmesi Gereken Hususlar

* Lazer epilasyon sonrası alıncak ılık ve hafif bir duş vücuda iyi gelecektir fakar çok sıcak ve çitilenerek, keselenerek duş alınmamalıdır. Yani vücudu tahriş edebilecek durumlardan kaçınılmalıdır.
* Lazer epilasyondan sonra özellikle ilk 3 günlük sürede yoğun olarak güneşte kalmamalı, güneş ışığına çok fazla maruz kalınmamalıdır. Şartlar gereği Güneş ışığına maruz kalınması gerekiyorsa yüksek faktöre sahip güneş kremleri kullanılmalıdır.
* Lazer epilasyon tedavisi sonrası vücutta meydana gelebilecek lekelenmeler veya kızarıklıklar büyütülmemelidir, bunlar çok kısa süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır.
* Son olarak lazer epilasyon’dan maksimum düzeyde sonuç alabilmek için uygulama yapan hekimin lazer epilasyon sonrası yapmanız gerekenler hakkında verdiği talimatlara eksiksiz olarak uyulmalıdır. Bunun sonucunda istenmeyen tüylerinize kalıcı olarak elveda demeniz kaçınılmaz olacaktır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git