Lazer ile Genital Bölge Beyazlatma

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
22 Kasım 2017 tarihinde eklendi, 813 kez okundu.

Bayanların en hassas bölgelerinden biri haline gelen ve son zamanlarda oldukça sık sık karşılaşılan bir durum olan genital bölge kararmasına lazer epilasyon yöntemleri çözüm bulmak artık mümkün hale gelmektedir.  Genital bölge çeşitli sebeplerden dolayı renk değişmesine esmerleşmesine, siyahlaşmaya, kararmaya sebebiyet vermektedir. Bu tür durumla karşılaşıldığında internet ortamında araştırma yapan bayanların bir çok farklı farklı çözümler bulduğunu ve çözümler konusunda oldukça bilgisiz bir şekilde internette dolaşmaktadır. Bu konuda bayan arkadaşlarımıza çözümler ve bu konular hakkında yardımcı olmak istiyoruz.

Günümüz koşullarında lazer ile renk açma oldukça tercih edilen bir yöntem olmakla birlikte hem leke tedavisinde hemde bölgesel kararmalara çözüm bulmaktadır. Genital bölge beyazlatma, genital bölge renk ağartma ve genital bölge renk açma tedavileri uygulanabilmekte ve tercih edilebilmektedir.

Lazerle renk açma Avrupa’dan ülkemize gelmiş olmakta ve isim olarakta “labial whitening” – ” vulvar whitening” olarak bilinmekte ve hastane ortamında bu şekilde adlandırılmaktadır.

 

 Genital Bölge Koyulaşması Herhangi bir Sorun Oluşturur mu?

Genital bölgenin koyulaşması herhangi bir sorun olmamaktadır. Fiziksel olarak herhangi bir sorun olarak görülmeyen genital bölge koyulaşması sadece bayanların göz zevkine hitap etmemektedir . Dış genital bölgedeki esmerleşme herhangi bir sağlık sorununa sebep vermese de bazı bayan arkadaşlarda psikolojik olarak sorunlara sebep vermektedir. Tabi bu durumun ortadan kaldırmanın en güzel yolu ise lazer ile renk açma yöntemini kullanmaktır.

Genital Bölge Neden Koyulaşır Esmerleşir Siyahlaşır?

Her insan doğumundan yaşlılığa kadar geçen sürede bir takım değişikliklere maruz kalır. Bu değişiklikler gerek renk koyulaşması gerek kırışıklık gereks ede sarkma olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu tür durumların ortaya çıkması kötüye yorumlanmamaktadır. Bu durumlar hayatın devamı olarak yorumlanmakta ve insanların yaşamının gelişimi olarak değerlendirilmektedir. Dış genital bölgeye tıp dilinde “vulva” denilmektedir. Vulva zamanla hem yaşa hem ortama hemde hormonal değişikliklere bağlı olarak renk değişimlerine sebep olmaktadır. Daha soğuk bir iklim tipine sahip bölgelerde dış genital bölgenin renk değiştirmesi pek gözlenmese de daha ılıman soğuk iklimlerde dış genital bölgenin renk değiştirmesi ortaya çıkmaktadır. Genel olarak dile getirirsek dış genital bölge yani vulva güneş ışınlarının UV etkisi altında renk değiştirmesi normal bir durum olarak karşılanmaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git