İstenmeyen Tüylerde Lazer Epilasyon Mucizesi

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
7 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 760 kez okundu.

İstenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesinde en önemli uygulamalardan biri lazer epilasyon uygulamalarıdır.

İstenmeyen tüyler ilk insandan bu yana hep sorun olmuştur. Bunların yok edilmesi için geçici yöntemler bugüne kadar hep kullanılmıştır. Örneğin jilet kullanımı, çeşitli tüy dökücü kremler ve ağda gibi yöntemler istenmeyen tüyleri belli bir süreliğine uzaklaştırmaktadır, geçici çözümler sunmaktadır. Fakat bu saydığımız yöntemlerin hiçbiri kıl köklerini etkileyemediğinden kıl belli bir süreden sonra yeniden çıkacaktır.

İşte lazer epilasyon uygulamaları tam da bu aşamada devreye girmektedir. Lazer ışını belli dalga boyunda kıl köklerini etkileyerek zarar vererek kılın bir daha çıkmasını engellemektedir. Lazer epilasyon tedavisi ile kalıcı çözümler bulmanın yanında klasik epilasyon yöntemlerinde olduğu gibi ağrı ve acı da yoktur.

Lazer epilasyon sadece biraz sabır ister, çünkü lazer epilasyon tedavisinde kesin sonucu tek seansta almak mümkün değildir. Seans sayısı; vücudun, cildin, kılın yapısına, cilt ve kılın rengine, epilasyon bölgesinin alanına göre farklılıklar gösterir. Lazer epilasyon uygulamaları bayan ve erkeler de vücudun her yerine rahatlıkla uygulanabilir. Herhangi bir yan etkisi olmamakla birlikte ağrı, acı hissettirmez.

Lazer epilasyon uygulamaları, mesela koltuk altı bölgesine, yüz bölgesine, üst sakal bölgesine, bikini bölgesine, omuz bölgesi, sırt bölgesi, bacak bölgesine, kollara, enseye, göğüs bölgesine, genital bölgeye ve kaş arasına rahatlıkla uygulanabilmektedir. Lazer epilasyon uygulamalarının seans sayıları uygulandığı bölgeyle de çok alakaldır. Mesela daha düz olan bölgeye göre daha kıvrımlı olan bölge daha çok zahmet ve seans ister.

Lazer epilasyonu uygulamalarını yaptırdığınız yerin hijyenik olmasına ve mesleğinde uzman kişilerce yapılmasına özen gösteriniz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git