Hamile Bayanlara Lazer Epilasyon Yapılır Mı?

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

12 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 1.944 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 1st, 2016 Saat 03:43 am yapılmıştır

Hamilelik bayanlarda çok hassas bir dönemdir ve bu dönemde çok dikkat edilmesi gerekir. Peki Hamileler lazer epilasyon yaptırabilir mi, gebelikte bunun zararları var mıdır, varsa nelerdir? Bebek lazer ışınlarından zarar görür mü? gibi sorular akla gelmektedir.

Bakıldığı zaman lazer epilasyonun geçmişi çok da uzun senelere gitmemektedir yani henüz yeni yeni lazer epilasyon hayatımıza girdiğinden dolayı gebelikte lazer epilasyonun zararlı olup olmadığı tam manasıyla bilinmemektedir. Bunun için de varsayımlardan yola çıkmak biraz hayalcilik olur. Çünkü iki tane can taşıyan bir kişiye uygulama yaparak denek olarakta kullanılamayacağından ve bu konu bir muamma olduğundan dolayı hamile olan bayanlara lazer epilasyon uygulanmamaktadır.

Bu konuda yapılan çeşitli araştırmalar gösteriyor ki lazer ışığı sadece kıl köklerini etkiliyor, vücutta yapılan bölge haricinde bir zarar vermiyor ve hormonal dengeyi etkilememekte olduğunu gösteriyor. Bu yüzden hamileler de lazer epilasyon yapacağı bölge karın bölgesinden uzaksa belki lazer epilasyon uygulanabilir. Fakat her olayda bir risk olduğundan herhangi bir kaza durumunda lazer ışını direkt olarak bebeği etkileyebileceğinden hamilelikte lazer epilasyon önerilmemekte ve uygulanmamaktadır.

Daha Fazlası  Boyun Lazer Epilasyon Fiyatı Yaptıranlar Yorumlar

Gebelikte, normale bakış iki kat korunulması gereken bir dönemde en güzeli böyle bir riski almamaktır. Bakıldığı zaman bir takım kimyasal ilaçlardan ve doğal olmayan kimyasal katkılardan bu dönemde kaçınılması doktorlar tarafından önerilmektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Hamile Bayanlara Lazer Epilasyon Yapılır Mı? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ayse dedi ki:

    Emziren anneler lazer epilasyon yaptıra bilirmi

    1. Uzman Recep Kaya dedi ki:

      normalde yaptırmasında sıkıntı yok ama yinede yapmamanız yararınıza olacaktır.

Sayfa başına git