Lazer Epilasyon Öncesinde Neler Yapmalı

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

12 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 1.239 kez okundu.

Lazer epilasyon yaptırmaya karar verenler için lazer epilasyon öncesinde neler yapmalı, lazer epilasyondan önce yapılması gerekenler başlığı altındaki bu yazımızı muhakkak okumalılardır.

İstenmeyen tüyler bayanların ve son yıllardan itibaren erkeklerin korkulu rüyası olmaktadır. Hani eskiden  göğsü kıllı(döşü kıllı) erkekler prim yapabiliyordu. Fakat günümüzde gerek iş gerekse Özel Bölge hayatımızda  görsellik çok fazla ön plana çıktığından dolayı istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın yolları aranmaya başladı.

Bayanlar sürekli epilasyon derdiyle uğraşmak yerine, erkeklerde sürekli epilasyon yapamayacağından dolayı kalıcı epilasyon yöntemleri gelişen teknoloji ile birlikte ortaya çıkmıştır. Bu yöntemlerden bir tanesi de lazer epilasyon yöntemidir. Şimdi biraz da lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenlere bir bakalım;

* Lazer epilasyon uygulamasından yaklaşık 2 haftalık bir dönemde güneşe maaruz kalınmamalı, güneşlenmemeli ve solaryuma girilmemelidir. Bu yüzden lazer epilasyon için en uygun mevsim sonbahar ve kış mevsimidir.
* Lazer epilasyon uygulanılacak bölgede uzun tüyler varsa epilasyon uygulamasından önce bunlar jiletle ve yüz bölgesindekiler makas veya cımbızla alınmalıdır.
* Evde klasik epilasyon, sir ağda, klasik ağda gibi yöntemleri kullanan bayanlar lazer epilasyon uygulamasından en az üç hafta önce tüylerini kıl köklerinden almamalıdırlar.
* Lazer epilasyon uygulanacak bölge epilasyonun doğru bir şekilde yapılması için temiz ve makyajsız olmalıdır.
* Vücutta bulunan akne ve sivilceler için bunları kurutmaya yönelik kullanılan Roaccutane isimli ilacı lazer epilasyon uygulamasından 6 ay önce bu ilacın kullanımını kesmelidir ve bu süre içinde kullanmamalıdır.

Daha Fazlası  2012 Yılına Lazer Epilasyonla Pürüzsüz Bir Cilt ile Girin

Tüm bunlara dikkat edildiğinde lazer epilasyon çok daha verimli ve kesin sonuç verecektir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git