Estetik Nedir – Güzellik ve Estetik Kavramları

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
5 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 686 kez okundu.

Estetik klasik anlamda güzelliğin ne demek olduğu sorusunu yanıtlamaya çalışan bir disiplin dalıdır. Güzel kavramıyla ilgili her şey estetiğin kapsamına da girer. Yani bu noktada güzellik ve estetik ayrılmaz bir bütün olarak karşımıza çıkar. Estetiğin amacı sanat ve sanatçıyla ilgili her konuyu ele alıp bu konulara farklı bakış açılarından yorum getirmektir. Estetik alanda yalnız sanat eserleri değil doğal olarak var olan her şey güzel olarak nitelendirilir. Aslında doğallık estetiğin yani bir anlamda güzelliğin en önemli vazgeçilmez koşullarından biridir. Örneğin kendiliğinden oluşmuş bir doğa harikası yıllarca uğraşılarak yapılmış bir binadan estetik anlamda daha değerli sayılabilir.

Bir çok filozof estetik konusuna farklı farklı yorumlar getirmiştir. Bütün bu düşünürlerin çalışmaları estetik kavramını “ güzel üzerine düşünme” olarak tanımlanabileceğini ortaya koymuştur. Güzellik göreceli bir kavram olmasına rağmen estetik kavramı güzelliğin göreceli olması durumunu kısıtlamaktadır. Bu da güzel olan bir şeyin  aynı zamanda estetik olma zorunluluğunun olamayacağını gösterir. Estetik burada daha kesin bir kavram olarak karşımıza çıkar. Yani estetiğin sınırları çizilmiştir. Bu da estetik ile güzellik arasındaki ince çizgiyi ortaya koyan noktadır.  Estetik günümüzde eskiden olduğu gibi soyut anlamıyla düşünülmez.

Estetiğin sınırları içinde ortaya çıkartılan her ürün güzel olarak kabul edilir ve popüler bir konuma gelir. Her konuda hep daha da güzele ulaşmak için ortaya konulan somut çalışmalar estetik kavramının somutlaştırılmış hali olarak kabul edilebilir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git