Liposuction Ameliyatı Fazla Yağlardan Kurtulmak Mümkün

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
26 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 546 kez okundu.

Teknolojinin ilerlemesiyle insanların hareket etme eğilimi azalmıştır. Az hareket eden vücutlarda ise yağ birikintileri oluşur. Spor ve egzersizle eritilemeyen bu yağ birikintileri için günümüzde plastik cerrahi devreye girmektedir.

Halk arasında yağ emme olarak bilinen liposuction ile fazla yağlardan kurtulmak ve istenilen vücut hatlarına sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Liposuction ameliyatında fazla yağ ile birlikte bir kısım yağ hücreleri de vücuttan uzaklaştırılır. Liposuction ameliyatını avantajlı hale getiren özelliklerinden birisi de budur. Liposuction yapılan bölgede eskisi gibi yağlanmalar meydana gelmez. Liposuction ameliyatı hastane koşullarında genel anestezi ile yapılır.

Ameliyat başında yağ alınacak bölgelere özel solüsyonlar enjekte edilir. Bu özel solüsyonlar ameliyat esnasında damar büzüşmesini önleyerek kan kaybını en aza indirger. Liposuction ameliyatında yağ almak için cilde uygulanan kesikler çok küçüktür ve dikiş gerektirmez. Bu kesikler iç çamaşırları içine ve cilt kıvrımlarına denk gelecek şekilde ayarlanır. Hastanın birkaç gün içinde taburcu edildiği bu uygulamada izler de birkaç ay içinde kendiliğinden kaybolur.

Ameliyat sonrasında yağların yarattığı boşluğu gidermek için derinin alt dokulara yapışması gerekir. Yapışmayı sağlamak ve şişliklerin oluşmasını önlemek için hastaların sıkı korse veya çorap kullanması en az ameliyat kadar önemlidir. Liposuction ameliyatı sonrasında ilk 1-2 gün hafif egzersizler, 2 hafta sonra ise ağır egzersizler yapılabilir.

Liposuction ameliyatının uzman bir ekip tarafından yapılması ve kullanılan materyallerin hijyenik olması da en az ameliyat kadar önemli bir husustur.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git