Liposuction Ameliyatı Fazla Yağlardan Kurtulmak Mümkün

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

26 Ekim 2013 tarihinde eklendi, 608 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:42 pm yapılmıştır

Teknolojinin ilerlemesiyle insanların hareket etme eğilimi azalmıştır. Az hareket eden vücutlarda ise yağ birikintileri oluşur. Spor ve egzersizle eritilemeyen bu yağ birikintileri için günümüzde plastik cerrahi devreye girmektedir.

Halk arasında yağ emme olarak bilinen liposuction ile fazla yağlardan kurtulmak ve istenilen vücut hatlarına sahip olmak mümkün hale gelmiştir. Liposuction ameliyatında fazla yağ ile birlikte bir kısım yağ hücreleri de vücuttan uzaklaştırılır. Liposuction ameliyatını avantajlı hale getiren Özel Bölgeliklerinden birisi de budur. Liposuction yapılan bölgede eskisi gibi yağlanmalar meydana gelmez. Liposuction ameliyatı hastane koşullarında genel anestezi ile yapılır.

Daha Fazlası  Ameliyat Olmadan Yüz Germe Estetiği - Ultherapy

Ameliyat başında yağ alınacak bölgelere Özel Bölge solüsyonlar enjekte edilir. Bu Özel Bölge solüsyonlar ameliyat esnasında damar büzüşmesini önleyerek kan kaybını en aza indirger. Liposuction ameliyatında yağ almak için cilde uygulanan kesikler çok küçüktür ve dikiş gerektirmez. Bu kesikler iç çamaşırları içine ve cilt kıvrımlarına denk gelecek şekilde ayarlanır. Hastanın birkaç gün içinde taburcu edildiği bu uygulamada izler de birkaç ay içinde kendiliğinden kaybolur.

Daha Fazlası  Yüzdeki Çiller İçin Lazer Tedavisi ve Lazer ile Çil Tedavisi Fiyatları

Ameliyat sonrasında yağların yarattığı boşluğu gidermek için derinin alt dokulara yapışması gerekir. Yapışmayı sağlamak ve şişliklerin oluşmasını önlemek için hastaların sıkı korse veya çorap kullanması en az ameliyat kadar önemlidir. Liposuction ameliyatı sonrasında ilk 1-2 gün hafif egzersizler, 2 hafta sonra ise ağır egzersizler yapılabilir.

Liposuction ameliyatının uzman bir ekip tarafından yapılması ve kullanılan materyallerin hijyenik olması da en az ameliyat kadar önemli bir husustur.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git