Lazer Epilasyon Jeli Nedir – Jelli Lazer Epilasyon Yaptırmak

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.
19 Mayıs 2013 tarihinde eklendi, 12.301 kez okundu.

Bu yazımızın içeriğinde lazer epilasyon jeli hakkında bilgiler verirken, jelli lazer epilasyon yaptırmanın avantaj mı var dez avantaj mı, jazer epiilasyon jeli yan etkisi, jelli lazer epilasyon zararları bulunmakta mı gibi soruların cevaplarını bulacağız.

Günümüzün popüler uygulamalarından lazer epilasyonun popüleritesi arttıkça uygulamayı kolaylaştıracak alternatiflerde beraberinde artmaktadır. Bu kolaylaştırıcı olduğu söylenen etkilerden biride lazer epilasyonda jel kullanmaktır.

Lazer Epilasyon Jeli Nedir: Lazer epilasyon jeli lazer epilasyon uygulamasını kolaylaştıran koyu bir sıvıdır. Yani bildiğimiz jel kıvamındadır. Jelli Lazer epilasyonda önce cilde jel sürülerek uygulamaya geçilir.

Kullanılan jelin cilt ile lazer epilasyon cihazı arasındaki sürtünmeyi azalttığı ve kişinin daha az yanma ve acı hissetmesine yardımcı olduğu belirtiliyor. Bu da jelli lazer epilasyon yaptırma nın bir artısı olarak görülüyor. Ayrıca lazer epilasyon jelinin bir diğer faydasının da uygulamada kullanılan lazer epilasyon cihazının soğumasına yardımcı olduğu ve cihazın daha uzun ömürlü olmasını sağladığı ifade ediliyor.

Peki lazer epilasyon jelinin yan etkisi var mıdır diyecek olursak koyu ve sıvı kıvamda bulunan lazer epilasyon jelinin içeriğinde alerjiye sebebiyet verebilecek madde bulunmuyor, suda çözülen ve kolay temizlenen yapısıyla rahat bir uygulama sağlayan lazer epilasyon jeli nin yan etkisi henüz gözlenmemiş. Bu sebelerden dolayı da jelli lazer epilasyon zararları diye de bi sonuç yok. Lazer Epilasyon Jeli fiyatı da litresi 1 – 3Tl arasındaki fiyatlara satılıyor.lazer-epilasyon-jeli

Bu bilgiler doğrultusunda jelli lazer epilasyon yaptırmanın jelsiz lazer epilasyon a göre daha rahat olabileceğini düşünüyoruz ancak en doğru yanıtı işin uzmanı hekimlerden veya daha önce jelli ve jelsiz lazer epilasyon yaptırmış gerçek kişilerin kullanıcı yorumlarından anlayabiliriz. Tabi her lazer epilasyon cihazı ile jel kullanılmayabilir. Jel kullanılacak lazer epilasyon cihazlarını işin uzmanı daha iyi bilecektir.

Ziyaretçilerimiz arasında jelli lazer epilasyon yaptıran veya jelsiz yaptırıpta keşke jelli yaptıraydım veya da tam aksini düşünenler varsa yorum kutucuğuna yazacakları yorumaları ile bizeri aydınlatmalarını bekliyoruz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
[toc]

Etiketler:

Lazer Epilasyon Jeli Nedir – Jelli Lazer Epilasyon Yaptırmak Konusuna 6 Yorum Yapıldı
 1. Anonim dedi ki:

  Ben daha ilk seansımı yaptım önce jel sürüldü sonra lazer yapıldı memnunum bir sıkıntı yok şimdilik inşalah hayırlısıyla bitiririm

 2. Anonim dedi ki:

  Ben jelli lazer uygulamasına girdim önce tüyleri jiletle aldı uygulama yapan kişi ama kollarım su an kızarıklık ve yanma yaşıyor diğer bölgelerimde bişey olmadi jiletleme yaparken çok acidi acaba ondan mi ve ne yapmam gerek fito krem surdum

  1. Dr. Recep KAYA dedi ki:

   Bir daha jilet kullanmayın tıraş makinesi kullanınız. Bu saatten sonra pek yapacak bir şeyiniz yok 1 haftaya geçer

 3. melda dedi ki:

  be yüz bölgesi için buz lazer yaptırdım geçenlerde. jel kulağıma kaçtı ağrısı var bir kaç gündür kulağıma zarar vermesinden korkuyorum. kb’ye görüneceğim :(

  1. Dr. Recep KAYA dedi ki:

   yok herhangi bir zarar vermez. eğer içinizin rahat etmesini isterseniz gliserinli bir kulak suyunu eczaneden temin ederek evde hem kulağımızın içini temizlenmiş olur hemde içiniz rahat etmiş olur

 4. Ali dedi ki:

  Ben diod lazer ile işlem yaptırdım. Jel sürerek yapıldı. Sırt omuz kol.. vs her yerden yüzlerce sivilce çıktı çok pişmanım kimseye tavsiye etmiyorum.

Sayfa başına git