Lazer Epilasyon Tehlikeli mi?

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

10 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 150 kez okundu.

Gelişen teknoloji ile bir çok kişi artık istenmeyen tüylere jilet epilatör vb. ürünler kullanmak yerine lazer epilasyon yaptırmaya karar vermek durumundalar. Bu sebeple bir çok arkadaşımızın aklında bir soru yer almakta ve lazer epilasyon tehlikelimi şeklinde sorular sormaktadır.

Lazer Epilasyon Tehlikeli mi?

Lazer epilasyon neredeyse 60 yıla yakındır kullanılan ve son 20 yıldırda hiç olmadığı kadar popüler olan bir yöntem olmaktadır. Lazer epilasyonun popülerliğini artıran en önemli etkenler arasında kalıcı olarak istenmeyen tüylere son vermesi ve herhangi bir yan etkisinin olmamasından kaynaklanmaktadır.

Daha Fazlası  Koltuk Altı Lazer Epilasyon ve Meme Kanseri İlişkisi

Lazer epilasyon ile yapılan bütün herhangi bir olumsuzluk görülmemiş olup sağlıklı ve herhangi bir yan etkisi olmadığından tercih sebebi olmakla beraber FDA kuruluşu tarafından sıklıkla kontrol edilmektedir.

Lazer Epilasyon Neden Tehlikeli?

lazer epilasyon tehlikelimiTabi bu cihazları iletirken aslında önemli derecede FDA onaylı olup olmamasına dikkat edilmelidir. Çünkü uzak doğu diye nitelendirilen çin, kore malı cihazların diğer adıyla yan sanayi cihazların FDA onayı olmadığından bu cihazları kesinlikle tercih edilmemesi gerekmektedir. Gittiğiniz firmadan cihazın FDA onayı olup olmadığı sorulmalı ve bu şekilde tercih edilmelidir.

Daha Fazlası  Zararları ile Lazer Epilasyon - Yan Etkileri Neler

Lazer Epilasyonda Hangi Cihazlar Tehlikeli

Ülkemizdede artık bir çok lazer epilasyon firması orijinal lazer epilasyon cihazlarının yüksek maliyetinden kaçtıkları için uzak doğu cihazlarına rağbet etmektedirler. Uzak doğu cihazları diye nitelendirdiğimiz bu cihazlar insan sağlığına zarar vermesi muhtemel olduğundan bu cihazlara dikkat etmek gerekmektedir.

 

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git