Lazer Epilasyonda Yaş Sınırı – Epilasyon Yaşı Kaç Olmalı

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

14 Kasım 2011 tarihinde eklendi, 17.306 kez okundu.

Son Güncelleme Temmuz 1st, 2016 Saat 02:33 pm yapılmıştır

Gelişen teknolojiye paralel olarak lazer uygulamaları da günümüzde en popüler ve etkili yöntemlerin başında geliyor. Hemen hemen her cilde, her yaştaki kişiye yapılabilen lazer uygulamaları bulunurken, konu lazer ile epilasyon olunca bunun bir yaş sınırı olmalı mı olmamalı mı, lazer epilasyon yaş sınırı kaç olmalı, epilasyon yaşı diye bir kural koyulmalı mı gibi tartışmalar devam ediyor.

Aslına bakılırsa uzmanların görüşü ise bu konuda net. Lazer ile tedavi amaçlı yapılan uygulamalar gerektiğinde her yaşa uygulanmalı ancak lazer epilasyon gibi estetik kaygı sonucu gereksinim duyulan bir işlem için belirli bir yaş kuralı konmalı. Genellikle bayanların tercihi olan, son yıllarda erkekler tarafından da sıklıkla tercih edilen Lazer epilasyon uygulamalarına başlama yaşı ile ilgili ise ortada çok farklı yorumlar bulunsada, hem bay hemde bayanlar için ergenlik dönemi öncesi lazer epilasyona başlamak uygun bir tercih değil. Çünkü kılın veya tüyün o yaştaki yapısı gelecek için henüz net fikirler vermeyebilir, buda doğru bir epilasyon tercihi yapılamamasına, sonucunda da faydasız, hatta zararlı olabilecek tedavi süreclerine zemin hazırlayabilir. Erkek veya bayanlara zamanından önce yapılan lazer epilasyon bırakın istenmeyen tüylerden kurtulmayı, ileriki yıllarda daha gür ve güçlü kılların oluşumuna sebebiyet verebilir. Uzmanların görüşü işte bu yönde.

Daha Fazlası  Lazer Epilasyon Sonrası Yapılması Gerekenler?

Peki epilasyonda yaş sınırı kaç olmalı? Lazer epilasyon tedavisine kaç yaşında başlanabilir? Cevap çok açık bayanların adet görmeye başladıktan 2 sene sonra epilasyon tedavisine başlanabilir. Yani yaklaşık 14-15 yaşındaki bir kız lazer epilasyon uygulamasından faydalanabilir. Tabii bu herhangi başka bir problem, hormonal dengesizlik vs. olmaması şartı ve uzman hekim kontrolünden sonra netleştirilmelidir. Erkek için ise bu yaşlarda epilasyon veya lazer epilasyon pek tavsiye edilmez gerekli de değildir. Çünkü önce erkeğin kıllarının, tüylerinin, sakallarının oluşumu ve netleşmesi gerekmektedir. Daha sonra herhangi bir yerindeki tüylerden rahatsız olan bay epilasyonu tercih edebilir. O yüzden epilasyon düşünen erkekler için 20 li yaşlar daha uygundur.

Daha Fazlası  Epilasyon Fırsatları

Kısacası epilsyon yaşı için, ergenliğe giren bayanlar ergenlikten birkaç sene sonra (14,15, 16yaş) epilasyona uzman hekim onayından sonra başlaması tavsiye edilirken, erkekler için 20+ yaşlar tavsiye edilmektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Lazer Epilasyonda Yaş Sınırı – Epilasyon Yaşı Kaç Olmalı Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. Anar dedi ki:

  Merhaba.Ben 15 yaşındayım.Sakal üstü tüyler var onları ve boyun arkasl tüyleri lazer epilasyon yaıtırmak istiyorum.Araştırdım.Bu yaçta yaparsam bir süre tüy olmaz ama yeniden çıka bilir diye yazmışlar.Ne kadar sürede yeniden çıkar?

  1. Uzman Recep Kaya dedi ki:

   tabi hormonsal aktivite neticesinde 18 yaşını bekleyiniz

 2. ayşs dedi ki:

  lazer epilasyon kalıcımı

Sayfa başına git