Acil’de Kadın Doğum Doktoru (Uzmanı) Var mı?

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

22 Eylül 2020 tarihinde eklendi, 29 kez okundu.

Kadın hastalıkları ve doğum için acil durumların yaşanması sebebiyle Acil Servislerde kadın doğum doktoru var mı sıkça merak edilir. Kadın hastalıkları ve doğum özel ilgi ve bilgi gerektiren bir branştır. Uzman doktorların olmaması halinde acil servislerde bulunan pratisyen hekim, kadın hastalıkları ile ilgili çözüm sunamayabilir.

Bu sebeple kadın hastalıkları şikayeti ile ya da doğum sebebiyle hastaneye müracat ettiğinizde uzman doktorun görmesi gerekmektedir. Fakat her hastanenin acil servisinde kadın doğum uzmanı bulunmayabilir. Bu konuda bilmeniz gereken birden fazla detay vardır. Özellikle doğum yapacak olanların mutlak şekilde bilmesi gereken bilgiler olduğunu belirterek yazımızın devamını okumanızı tavsiye ederiz.

ACİL’DE KADIN DOĞUM DOKTORU VAR MI?

Özel ve eğitim araştırma hastaneleri olarak iki farklı şekilde incelememiz gereken bir konudur.

Özel Hastanelerde Kadın Doğum Doktoru:

Özel hastaneler 24 saat kadın hastalıkları ve doğum uzmanı bırakmamaktadır. Eğer özel hastanede gece yarısı doğum için ya da kadın hastalıkları için uzman doktor arayışınız var ise bulmanız oldukça zordur. Özel hastanelerde çalışan kadın doğum uzmanları genellikle gündüz çalışmakta ve acil hizmeti vermemektedir.

Daha Fazlası  Akciğer Filmi (Grafisi) Çekim Fiyatı Ne Kadar?

Tabi takipli hasta olmanız halinde bu durum değişkenlik gösterecektir. Nasıl mı? Eğer özel bir hastanede kadın doğum doktorunun takipli hastasıysanız olası bir doğum anında doktor ya da hastane ile iletişim kurmanız halinde doktor saat kaçta olursa olsun hastaneye gelerek doğumu yaptırmaktadır. Yani doğum için takipli hasta olmak önemli bir kuraldır.

Eğer takipsiz bir hastaysa özel hastanelerde uzman doktorlar risk almak istemez ve doğum hastası kabul etmezler. Tabi bu durum yine de doktorun inisiyatifinde olduğunu belirtelim.

Eğitim Araştırma Hastaneleri Acil Servisinde Kadın Doğum Doktoru:

Eğer acil olarak kadın hastalıkları uzmanı tarafından muayene edilmek istiyorsanız Acil servise gidecekseniz özel hastaneler yerine devlete bağlı eğitim araştırma hastanelerine gitmeniz daha doğru olur.

Daha Fazlası  Acil’de Hamilelik Testi Yapılır mı? (Beta-HCG)

Acil’de Kadın Doğum Doktoru (Uzmanı) Var mı?Takipsiz hastaların özel hastanelerde kabul edilmesinin çok mümkün olmadığını düşünürsek eğitim araştırma hastaneleri daha hızlı çözüm sunacaktır. Erken doğum ya da kadın hastalıkları ile ilgili şikayetlerde devlet hastaneleri ve eğitim araştırma hastaneleri acil servisinde kadın doğum uzmanı ve kadın hastalıkları doktoru bulmanız mümkündür.

Eğer doğum değilde kadın hastalıkları üzerine bir şikayet ile acil servise gidecekseniz ve gittiğiniz acil serviste kadın hastalıkları doktoru bulunmuyorsa başka hastaneye ya da gittiğiniz hastanenin polikliniğine yönlendirme yapılır. Poliklinikler ise gündüz saatlerinde hizmet vermektedir.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git