Soru: Makat Kılları Kesilmesi Gerekli Midir? Nasıl Temizlenir?

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

29 Haziran 2020 tarihinde eklendi, 182 kez okundu.

Cevap: Merhaba arkadaşım makat kılları konusunu iki başlık olarak incelemek gerekir. Bayan ve erkek ayrımı yapılarak bu konumuz üzerinden tartışalım.

1. Erkek Makat Bölgesi Kılları Kesilmesi Gerekli Midir?

Makat bölgesindeki kıllar bir çok insan için bazen zorlu bir süreç olmaktadır. Bu durum için ilk olarak incelenmesi gereken buna ihtiyaç duyuluyor mu? Eğer cevabınız evet ise bu bölgedi kıllarınızı alabilirsiniz.  Genellikle makat bölgesindeki kıllar temizliğe engel veya hastalık vb durum varsa dini olarakta bu işleme cevaz vermektedir. Dini açıdan bakılırsa eğer zaruret durum yoksa kesilmemelidir.

Zaten bu bölgedeki kılların kesilmesi daha aşırı derecede sert çıkmasına sebep olacağından dolayı kesilmemesi daha önemlidir.

Erkek Makat Bölgesindeki Kıllar Nasıl Temizlenir?

Erkek makat bölgesindeki kıllar eğer ilk defa kesmeyi düşünüyorsanız Eldivenle Tüy Alma konusunu inceleyerek işlemi yapabilirsiniz. Ve yapmanızda fayda vardır. Çünkü o bölgenizdeki kıllar aşırı derecede incelmiş kıl olduğu için bu işlemi yapmanız daha iyi olacaktır.

Daha Fazlası  Alın Tüyleri için Lazer Epilasyon Seans Ücreti?

Eğer daha önce jilet, ağda, epilatör, depilatör vb. aletler kullanmışsanız şuan en iyi yapacağınız işlem tüy dökücü krem olacaktır.

Soru Cevap Şeklindeki Sorular ve Cevaplar

 1. erkek makat kılları temizlenir mi?
  Cevap: Erkek makat kılları temizliğe engel bir durum oluşturuyor yada zaruret bir durum varsa temizlenir?
 2. makat kılları alınmalı mı?
  Cevap: Evet makat kılları zaruret durum oluşturduysa alınabilir?
 3. makattaki kıllar alınır mı?
  Cevap: Makat kılları dini açıdan değerlendirirsek zaruret durumunda sadece alınması uygundur.
 4. makat bölgesindeki kıllar temizlenir mi?
  Cevap: Sağlık açısından bir sakınca varsa temizlenir?
 5. erkeklerde makat kılları kesilir mi?
  Cevap: Makat kıllarının kesilmesi daha sonra çok sert çıkmasından dolayı önerilmemektedir. 
 6. makat traş edilir mi?
  Cevap: Traş etmeyi kesinlikle önerilmemektedir. Eğer zaruret durumu varsa eldivenle tüy yolma en ideal yöntemdir.

2. Kadın Makat Bölgesi Kılları Kesilmesi Gerekli Midir?

Makat bölgesindeki kıllar bayanlar için oldukça önemli bir bölge olmaktadır. Bu bölgedeki kıllar bayanların kadınsı durumlarını irdelediğinden dolayı kesmesi olumlu olmaktadır. Kesilmeyen makat bölgesinde ki kıllar bir çok açıdan çirkin bir görüntü oluşturacağından ve eşine itici gelebilme durumundan dolayı kesmeleri gerekmektedir.

Daha Fazlası  Soru: Bacak Lazer Epilasyon Yanma Korku ve Zarar

Kadın Makat Bölgesindeki Kıllar Nasıl Temizlenir?

Kadın makat bölgesi kılları içinde isterlerse; bir kaç yöntem mevcut bunları sıralayalım;

 • Eldivenle tüy alma yöntemi
 • Ağda ile
 • Jilet ile
 • Tüy dökücü krem ile
 • Lazer epilasyon ile

Yukarıda sıraladığım 5 adet yöntemden bayanlar için en uygun olanı bence ağda olmaktadır. Ben kendi kliniğimde erkek ve bayan ayrımı yapmadan makat bölgesine lazer epilasyon işlemi uygulamamaktayım. Kişisel hijyen gereği mantıklı bulmamaktayım. Sizlerde yukarıda sıraladığım yöntemler içerisinde ağda yöntemi kullanabilirsiniz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git