İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Ağda Sonrası Tahrişe Ne İyi Gelir?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

İstenmeyen tüyler günümüzün en büyük problemleri arasında yer almaktadır. Günümüzde hemen hemen yediden 70’e herkesin istenmeyen tüyler ile başı dertte olduğu aşikar bir şekilde bilinmektedir. İstenmeyen tüylere çözüm olabilecek olan yöntemlerden biri olan ada yöntemi bazen can sıkıcı bir hal alabilmektedir.

Genellikle aşırı hassas cilde sahip olan kişilerde veya kalıp, sir ağda gibi ürünlerin aşırı ısıtılmasından sonra kaynaklanan ağda sonrası tahriş veya ağda sonrası kızarıklık durumlar görüldüğünde yapılması gereken birkaç basit adım vardır.

Ağda Sonrası Tahrişe İyi Gelen Bazı Yöntemler?

  1. Elma Sirkesi Yöntemi (Bir bardak elma sirkesine pamuk batırılarak tahriş olan bölgeye uygulayınız. Ve kurumasını bekleyiniz. Daha sonra bol suyla siliniz.)
  2. Aspirin Hapı Yöntemi (2veya 3 adet aspirini bir miktar suya koyarak eritiniz, krem kıvamına gelen aspirini bölgeye uygulayınız. Daha sonra bol suyla yıkayınız.)
  3. Yoğurt Yöntemi (Bir miktar yoğurdu ağda sonrası şişen bölgeye uygulayınız, daha sonra bol miktarda su ile siliniz)
  4. Soğuk Salatalık Yöntemi (Bir kaç dilim salatalığı buzdolabında bekleterek, daha sonra soğuk bir şekilde tahriş bölgesine uygulayınız.)

Ağda Sonrası Tahrişe Ne İyi Gelir?

5. Bebek Pudrası Yöntemi (Bir miktar bebek pudrası ve limon suyunu bir kapta krem olacak şekilde karıştırınız. Daha sonra ağda bölgesine uygulayınız.)

6. Karbonatlı Yoğurt Yöntemi (Bir miktar karbonat ve bir miktar yoğurt bir kasta karıştınız. Daha sonra ağda bölgesine uygulayınız. 10 dakika kadar bekledikten sonra siliniz.)

5 Kasım 2021 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.
İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git