Epilasyon

LazerEpilasyonu.Net Ekibi olarak sizlere Alexandrite Lazer Epilasyon, Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, Burun Estetiği, Kulak Estetiği, Meme Büyütme Ameliyatı, Kaş Asma Ameliyatı, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Son Güncelleme Temmuz 3rd, 2016 Saat 01:01 am yapılmıştır

Epilasyon,kelime anlamı ile istenmeyen tüylerden kurtulma olarak tanımlanır. Gözümüz ile gördüğümüz kıl denen uzantılar aslına bakıldığında kıl kökleri tarafından üretilmiş olan cansız organik deri uzantılarıdır. Kıl kökleri bu uzantıların aksine yüksek canlılık faaliyetleri gösteren canlı organizmalardır.

İlk insanlardan bu yana vücutta istenmeyen tüylenmeler sorun teşkil etmeye başlamıştır. Bu kıllardan kurtulmak için eski çağlardan bu yana sürekli teknikler geliştirilmiş, çeşitli tüy dökücü kimyasallar, çeşitli cihazlar, aletler kullanılmıştır. İşte çeşitli yöntemler kullanarak vücuttaki tüylerden kurtulma işlemine epilasyon adı verilir.

Epilasyon işleminde kullanılan kimyasallar, alet, cihazlarla yapılan çeşitli uygulamaların genel adı da epilasyon yöntemleri olarak anılır. Epilasyon ve epilasyon yöntemleri geçici epilasyon yöntemleri ve kalıcı epilasyon yöntemleri olmak üzere iki çeşittir. Geçici epilasyon adından da anlaşılacağı gibi geçici olarak tüylerden kurtarır, belli bir süre sonra epilasyon yapılan bölgede yeniden kıllar çıkar. Kalıcı epilasyon ise günümüz teknolojisinde çok sık uygulanan lazer epilasyon gibi belli bir süre uygulandıktan sonra kıl köklerine etki ederek epilasyon uygulanan bölgedeki kıllardan tamamen kurturan yöntemlere verilen isimdir.

Geçici ve kalıcı epilasyon yöntemlerinden kısaca bahsedecek olursak;

Geçici Epilasyon Yöntemleri;
İp yardımı ile epilasyon; bir ip ile tüyleri temizleme işlemidir. Zayıf ve az olan tüylere uygulanır. Genelde bayanlar bıyık, yanak ve yüz bölgesindeki tüyleri bu yöntemle temizler, bazen bacak kılları için de iplik ile alma işlemi gerçekleştirilebilir.

Cımbız yardımı ile epilasyon; genelde bayanların kullandığı bir yöntem olup, cımbız ile kaş, bıyık gibi yüz bölgesinde az ve zayıf tüylenme olan bölgelere uygulanır. Kullanım alanı kısıtlıdır. Çünkü geniş bölgelere kolay uygulanamaz çok uzun zaman alır. Cımbız kullanırken çok dikkat edilmelidir. Herhangi bir enfeksiyon kapılabilir. Cımbız ile kılı kökünden çektikten ve cımbız ile işimiz bittikten sonra cımbızı kolonya gibi dezenfektanlar ile temizlemeliyiz.

Jilet yardımı ile epilasyon; adından da anlaşılacağı gibi bir jilet yardımı ile deri üzerinde görünen kılları almaktır. Genelde erkekler sakal ve bıyık bölgesinde kullanır. Özel Bölge bölge, koltukaltı bölgesi ve bacak bölgesinde de kullanılabilir. Kullanımı pratiktir fakat kıllar belli süreden sonra gür ve daha kuvvetli çıkar.

Ağda yöntemi; ağda kaba tabiri ile şekerli su demektir. Ağda şeker, limon suyu ve bal karışımından ibarettir. Bu üçünü belli oranlarda karıştırıp, ısıtırsanız ağdayı elde etmiş olursunuz. Yapılan bu ağdayı epilasyon yapmak istediğiniz bölgeye sürüp kılın çıkış yönünün tersine aniden çekmek ile ağda işlemi uygulanır. Bu uygulama sırasında çok fazla acı hissi duyulur. Epilasyon yöntemlerinin içinde belki de en çok acı hissedilen yöntemlerden birtanesidir. Ağda yöntemi vücutta her bölgeye rahatlıkla uygulanabilir. Gelişen teknoloji ile birlikte daha az acı veren daha pratik uygulanan ağdalar da çıkmıştır. Soğuk ağda ve sir ağda gibi ağda çeşitleri hem uygulanış acısından daha pratik yöntemlerdir hemde kılların yeniden çıkış sürelerini geciktirirler.

Kimyasal tüy dökücü losyon ve kremler yardımı ile epilasyon; bu türlü epilasyonlar ise kimyasal losyon veya tüy dökücü kremleri epilasyon yapmak istediğiniz bölgeye uygulayıp, bir süre bekledikten sonra temizleme ile yapılır. Bu tarz epilasyon işlemleri kimyasal oldukları için cilde zarar verebilir veya alerji yapabilir. Bu tarz ürünleri kullanmadan önce alerji testini muhakkak yaptırmalısınız.

Kalıcı Epilasyon Yöntemleri;
Lazer epilasyon yöntemi; istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan yöntemlerdendir. Lazer ışınları yardımı ile kıl köküne etki ederek kıl kökünün zarar görmesi ile kılların uzaklaştırılması yöntemidir.

Foto epilasyon yöntemi( ıpl epilasyon ); seçici foto ışık ışınları ile kıl köklerini etki ederek kıllardan kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan yöntemlerdir.

İğneli epilasyon yöntemi; ufak bir iğne yardımı ile kıl kökünün elektrik akımı verilerek zarar görmesi sağlanan kalıcı epilasyon yöntemidir.

Kalıcı epilasyon yöntemleri kişinin fizyolojik yapısı, kıl yapısı cilt ve kıl rengi gibi Özel Bölgelikleri baz alınarak uygulanır. Bu yöntemleri, fiyatlarını, Özel Bölgeliklerini ayrıntılı olarak lazerepilasyonu.net sitemizde yapacağınız kısa bir gezinti ile bulabilirsiniz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.
Epilasyon Konusuna 3 Yorum Yapıldı
 1. İzmirli dedi ki:

  İzmir Hatayda Mia Güzellik Salonu

  2013 yılı Ekim ayında Ma Güzellik Salonunda Lazer epilasyona başladım.Kendilerine kullandıkları cihazı sorduğumda diod lazer olduğunu ve en fazla 8 seans içerisinde sonuç alacağımı söylemişlerdi.Ancak 10 seans gittim ve tüylerimde daha da fazla artış oldu.(Her gidişimde jilet yapıp gitmem sebebiyle) Epilasyondan hiçbir sonuç alamayınca kullandıkları cihazı araştırdım ve İPL olduğunu öğrendim. Meğer her gelen müşteriye İPL cihazı diod lazer oldğunu söylemişler.Ayrıca epilasyonu yanlarında çalışan çıraklar yapıyor ve neredeyse her gittiğimde farklı bir çırak görüyorum.

  Mi Güzellik Salonuna sakın gitmeyin !!!

 2. zinet dedi ki:

  bulunduğunuz çevrede güzellik merkezlerini arayarak “tarama lazer epilasyonları” var mı diye sorabilirsiniz.

 3. mustafa dedi ki:

  vucuttaki bazı bölgelerde oluşan kılları temizlemek istemekteyin

Bu içerik 0 kez okundu.
Sayfa başına git