TR türkiye
sohbet siteleri

Kimler Lazer Epilasyon Yapmamalıdır?

Kimler Lazer Epilasyon Yapmamalıdır?

Merhaba değerli takipçilerim. Bu konu hakkında bir çok yönden aldığım mesajlar neticesinde bir çok arkadaşıma yardımcı olmak amacıyla sizlere güzel bir yazı yazmak istedik. Bana gelen mail yağmurlarında genellikle bir çok arkadaşımız kimler lazer epilasyon yapmamalıdır. Lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin ilk olarak hangi durumları düşünmeleri gerektiğini sormaktadır. Bende bu konu hoşuma giderek ve bir çok arkadaşımızın da bu konu hakkındaki sorunlarını ele alarak bir yazı yazma ihtiyacı duydum.

lazer epilasyon zararlari 44708

Kalıcı lazer epilasyon yapmadan önce gidilecek olan epilasyon merkezinde ilk olarak vücudunuzun epilasyon yapmaya uygun olup olmadığı araştırılmalıdır. Bir çok arkadaşımız tarafından sorulan soruların başında yer almaktadır. Çünkü arkadaşlarımıza Epilasyon merkezlerinin tanıtıcı olarak bilgi vermemesi ve arkadaşlarımıza konu hakkında değerlendirme yapmamalarından kaynaklanmaktadır. Epilasyon merkezlerin ilk öncelikli olara bir not tutması ve değerlendirmesi gereklidir.

Kişinin sağlık sorunlarında hormonal bir etkiden sebepse kıl sorunu önce hormonal olarak bakılmalıdır.

Hangi Kişilere Epilasyon Yapılırken Dikkat Edilmelidir?

  • Şeker hastalığı ileri seviyede seyrediyorsa ( Şeker hastalığı ileri seviyede olan bir çok arkadaşımızın kıl köklerinde oluşan lazer epilasyon yanıklarını tam tersine iyileşmek yerine daha çok tahribata uğradığını gördük.)

  • Kişinin kalbinde önceden oluşan rahatsızlıktan dolayı pil takılıysa ( lazer epilasyon yaptırırken kalpte takılı olan pil cihaz ile ters etkileşime girme riski olduğundan kaynaklı olarak önermemekteyiz.)

  • Epilasyona gittiğinde çok fazla güneşe maruz kaldıysa ( Çok fazla güneşe maruz kalan veya epilasyon sonrası çok fazla güneş ile bulaşacak kişilerede kesinlikle önermemekteyiz.)

  • Hastalığı ateşli bir seviyedeyse ( Halen Ateşli bir hastalığa sahipse ve ateşi kontrol altına alınmayan kişilerede uygulanmamaktadır.)

  • Bağışıklık sistemi kuvvetli değilse. ( Bağışıklık sisteminin fazla şekilde güçsüz olan kişilerin maruz kaldığı lazer ışınları bağışıklığı daha da azaltmakta ve sorunlara sebebiyet verdiğinden önerilmemektedir.)

  • Dudakta ya da yüzde uçuk ya da belirgin bir yara varsa ( Lazer yapılacak bölgede aşırı derecede yara varsa lazer epilasyon yapılmaz.)

  • İltihaplı akne olan bölgeye uygulanmaz. ( Lazer epilasyon yapılacak bölgede iltihap bulunuyorsa o bölgeye kesinlikle yapılması önerilmez.)

  • Tüylü benleri olanlarda epilasyon düşünülür.

Yukarıda belirtilen durumlardan herhangi biri mevcut ise epilasyon yapılırken üst üste iki defa düşünülmelidir…

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini