Yanak İnceltme Egzersizleri Nelerdir?

31.01.2022
165
Yanak İnceltme Egzersizleri Nelerdir?

Günümüzde özellikle kadınların daha genç ve sağlıklı bir görünüm kazanması için yaptırmıș ve yaptırmakta olduğu bir çok estetik bulunmaktadır. Onlardan biri ise son zamanların en yaygın olan estetiği Bişektomi’dir. Bişektomi Yanak Yağı aldırma ya da halk arasında bilinen Yanak inciltme ameliyatıdır. Bişektomi özellikle dolgun yanaklar yerine ince ve güzel görünümlü yanaklar elde etmek isteyenlerin tercih ettiği bir işlem olmaktadır. Çene ve elmacık kemiklerinin belirgin hale getirilmesi için yapılan Bişektomi ameliyatı sayesinde kişi, ters üçgen görünümünde, keskin ve simetrik yüz hatlarına sahip olunur.

Bisektomi Işlemi cerrahi yardımıyla açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bisektomi işlemi yaklaşık 30 ile 45 dakika arası sürmektedir. Işlem sonrasında ise iyileşme süresi kişiden kişiye farklılık gösterse de ortalama 4-6 ay arasıdır.

İyileşme süresini hızlandırmak için de ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Fakat çok ağrı hissedilirse doktor tarafından önerilen krem ya da ilaç kullanılır. Işlem sırasında açılan kesinin izi kalmamaktadır. Çünkü operasyon yanağın iç tarafında gerçekleştirilmektedir.

Yanak İnceltme Egzersizleri Nelerdir?

Özellikle ünlülerin yaptırmıș ve yaptırmakta olduğu bu estetik operasyonu yaptırmak isteyenlerin akıllarında bir çok soru işareti bulunmakta ve bunlara cevap aramaktadırlar.

Onlardan biri ise Yanak İnceltme Egzersizleri Var Mıdır? Varsa bile Nelerdir?

Yanak İnceltmek için estetiğe basvuran bir çok olsa da estetik yaptırmadan da yanağını İnceltmek ister. Estetik yapılarak incelten yanağı elde etmek için bir çok egzersiz bulunmaktadır. Bu egzersizler ile estetik yaptırmadan da ince yanaklara ve güzel görünümlü yanaklara sahip olunabilmektedir. Iste o Yanak İnceltme Egzersizlerinden Bazıları Şunlardır;

Ördek Dudak Hareketi

Dudaklarınızı büzüp kapatıp ve açın. Ve bu hareketi yaparken de Dudaklarınızı öne doğru ittirin. Bu hareket yanaklardaki Ana kasları çalıştırır. Ve bu hareketin yaklaşık 15 dakika tekrarlanması gerekir.

Balık Dudak Hareketi

Bu hareket çocukluktan beri yapılan ve çocukların çok sevdigi bir hareket olmaktadır. Bu hareket de yanaklarınızı içeri cekerek dudaklarınızı ön plana çıkarın. Bu hareket ise 10 saniyelik periyotlarla 15 defa tekrarlanmalıdır.

Ağzınızı Açıp Kapatma

Bu harekette de dilinizi alt dișlerinize dayayıp Ağzınızı açabildiğiniz kadar açın. Ve bu hareket de 15 defa tekrarlanmalıdır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.