Kaş Ekimi ve Kirpik Ekimi – Kaş ve Kirpik Ektirme Fiyatları

23.08.2011
15.583
Kaş Ekimi ve Kirpik Ekimi – Kaş ve Kirpik Ektirme Fiyatları

Günümüz şartlarında estetik ve güzellik açısından önemli bir yeri olan kaşlarımız ve kirpiklerimiz zaman içinde dökülüp seyrelebilmektedir. Daha önceki konularımızda kaş için lazer epilasyon ve kaş düzeltme, temizleme uygulamaları hakkında bilgiler vermiştik. Bu yazımızda da tam tersi olarak, kaş ekimi, kirpik ekleme, kaş ve kirpik ektirme fiyatları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

Günümüz teknolojisi ile erkek veya kadın farketmeksizin kaşlarının veya kirpiklerinin bir bölümü dökülmüş, hatta tamamını kaybetmiş olanlar için tıpkı saç ekimi uygulaması gibi, kirpik ekimi ve kaş ekimi işlemleri de mümkündür. Bu işleme kısaca kaş ve kirpik nakli de diyebiliriz. Tabi bahsettiğimiz bu kaş ve kirpik nakli işlemi kuaförlerde yapılan ve 15-20 gün kendini muhafaza edip daha sonra sökülen veya çıkan kirpik ekleme veya kaş boyama işlemi değildir. Nakil işlemi saç nakli gibi mikro cerrahi bir ugulama yapılarak gerçekleştirilir.

Peki kaş ve kirpik ekimi nasıl yapılır? Yukarıda bahsettiğimiz tıpkı saç ekimindeki gibi kendi saçlarımızdan veya bacak kıllarımızdan alınan dönorlar kaşlara ve kirpiklere mikro cerrahi bir işlem ile uygulanır ve genellikle tek bir seansta işlem tamamlanır. Daha sonra kas ektirme kirpik ekimibelki bakım seansları gerektirebilir. Ekilen kaşların veya kirpiklerin istenilen seviyeye ulaşması kıl kalınlığınıza ve Özel Bölgeliklerine bağlı olarak 4-6 ayı bulabilecektir. Ancak sonuçlar doğaldır. Çünkü nakil tamamen kendi kıllarınızdan veya saçlarınızdan yapılmıştır. Ve genellikle kalıcı sonuçlar alınır.

Ancak kaş ve kirpik ektirme işlemleri kesinlikle estetik veya plastik cerrahlar tarafından yapılmalıdır. Çünkü yapılan müdahale tamamen micro cerrahi bir müdahaledir ve işin uzmanı yapmalıdır. Peki kaş ekimi kirpik ektirme nerede yaptırabiliriz? diye soracak olursanız, Plastik cerrahi merkezlerinde, Estetik ve güzellik polikliniklerinde, başında uzman hekim bulunan güzellik ve estetik merkezlerinde yaptırabilirsiniz.

Bir diğer konu da kaş ve kirpik ekimi değil de ekleme konusudur. Kaş ve Kirpik eklemede bazı kuaförlerde ve güzellik merkezlerinde yapılabilmektedir. Kalıcı olmayan bu işlemler 15 veya 20 günlük veyada takılabilen ve çıkarılabilen bir ekleme durumudur. Tabi bu uygulamalar hakkında Özel Bölgelikle kirpik ekleme ve takma kirpiğin çok da doğal olmadığından göze zarar verebileceğinden bahsedilmektedir.

Özellikle kadınlar arasında kaşlar ve kirpikler için faydalı olduğu düşünülen başka bir konuda hint yağıdır. Bazı bayanlar kaşları ve kirpikleri için hint yağı kullanarak çok fayda gördüklerini belirtmektedirler. Özellikle bayanlarla ilgili forumlarda hint yağının kirpikleri uzattığı, kaş çıkardığı ve hacim kazandırdığı söylenmektedir. Bu konuda bilimsel veriler ne diyor bilemiyoruz tabi. Kendi tecrübelerimiz ile de sabit olmadığından hint yağı kaş çıkartır, hint yağı kirpik uzatır diyemiyoruz. Ancak zaralı bir yağ olmadığından tedarik edilerek hint yağının bu konudaki sonuçları kolaylıkla tecrübe edilebilir.

Kaş ekimi ve kirpik ektirme konumuza geri dönersek, konunun en çok merak edilen detaylarından bir taneside fiyatıdır. Yani kaş ve kirpik ektirme fiyatları. Klişe bir söz olacak ama en doğru söz kaş ekimi fiyatı nın ve kirpik ekimi fiyatın işlemin yapıldığı kliniğe, merkeze hatta iline ve ilçesine göre değişken olduğudur. Ancak fiyatlarda genellikle şöyle bir uygulama söz konusudur. Sabit fiyat. Yani nedir sabit fiyat? Uygulama için 200 kıl kökü de eklense 700 kıl kökü de eklense tek bir fiyat alınmaktadır. Tabi bazı klinikler de tam tersi olarak kök başına ücret almakta ve hastaya ektirdiği kadar ödeme imkanı da sunabilmektedir. Bunun sonucuna kaş ektirme fiyatları hakkında ortalama bir değer verecek olursak sabit fiyatlar 800 Euro ve 1500 Euro (1500TL – 3500 TL) arasında değişiklik göstermektedir. Kıl kökü başına fiyat uygulamasında ise kök başına 2.5 TL ile 3 TL arasında değişen fiyatlar sunan merkezler de mevcuttur. Tabi bu konuda yazımıza bağlı kalmaksızın Kaş veya kirpik ekimi yaptıracağınız klinik ile irtibata geçip bir ön muayene olmanız ve  fiyatını net bir şekilde belirletmenizdir.

Son olarak bu gibi cerrahi müdahale gerektiren uygulamaları Sağlık Bakanlığından onayı bulunmayan merkezlere, poliklinik statüsünde olmayan ve başında uzman hekim bulunmayan yerlere yaptırmamanızı önemle vurgulamak isteriz. Sağlık ve güzellik dolu günler geçirmeniz dileği ile…

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar
 1. bahar dedi ki:

  kırpık ekımı yaptırmek ıstıyorum.

 2. bahar dedi ki:

  ben kırpık ekımı yaptırmek ıstıyorum

 3. Nurcan Alpaydin dedi ki:

  Kirpik ekimi ameliyatı yapan doktor isimleri ve iletişim numaraları yok nette.bu konuda yardımcı olur musunuz? Güvenilir olması sart

  1. Editör dedi ki:

   Tabi ki bununla ilgili bir araştırma yapıp konuda paylaşacağım mail ilede size bilgi veririm

 4. Sevgi dedi ki:

  Bu öneri ve yorumları yazan uzman kişinin adını göremedim. İsim ve iletişim bilgileri olursa sevinirim.

 5. Kirpik eklama dedi ki:

  Adress ve tell alabilirmim lutfan?!

 6. saç dökülmesi dedi ki:

  kalıcı kirpik diye kirpik yaptırdım 1 hafta sonra döküldüler bunun kesin kalıcı çözümü var mı bilen ve ya uygulayanlar fikirlerini paylaşabilirmi lütfen.