TR türkiye
sohbet siteleri

Pressoterapi Nedir ve Nasıl Uygulanır – Pressoterapi ile Zayıflama

Pressoterapi Nedir ve Nasıl Uygulanır – Pressoterapi ile Zayıflama

Güzellik ve estetik ile uğraşanlar, bu tip kaygıları için çözüm arayanlar veya daha iyisi neden olmasın diyenler için pressoterapi kavramı çokça duydukları, duyanların bazıları ne demek olduğunu bilirken bazıları için sadece kulak dolgunluğu olan bir uygulamadır. Peki nedir pressoterapi, pressoterapi nasıl uygulanır ve ne işe yarar?

Pressoterapi nedir:
Press yabancı kelime olarak basmak veya basınç anlamındadır, terapi de bildiğimiz terapi, rahatlama, o halde pressoterapi için de, Vücudun hücreler arası sıvı trafiği ve organlar arası sıvı alışverişini düzenlemek amacıyla belirli bölgelere uygulanan bir basınçtır diyebiliriz. Bu basınç bilgisayar destekli vakuumlu pompalar kullanılarak belirli bölgelere uygulanır ve kan dolaşımını hızlandırmak amaçlanır. Bu işlem uygulanırken hastaya vücudunu saracak şekilde plastik bir giysi giydirilir ve bu giysinin belirli bölgeleri şişirilmiştir. Uygulama bu şişirilmiş bölgelereden yapılır, böylece lenf bezleri ve damarlardaki dolaşım hızlandırılır.

Peki bu uygulama yani pressoterapi (pressotherapy) ne işe yarar, kullanım alanları nelerdir?
Liposuction (liposakşın) yöntemine alternatif bir yöntem olarak, pressoterapi ile zayıflama,incelme ve selülit tedavisinde etkilidir. Ağrı ve acıları kısa sürede dindirme, vücut şekillendirme, ani sancılara müdahale etme gibi durumlarda etkilidir. Vücut için ten rengini ve tonunu açma konusunda, yani ten rengini canlandırmada kullanılabilir.

Pressoterapi bu şekilde bir uygulamadır. Birçok güzellik ve estetik merkezinde pressoterapi uygulaması gerçekleştirilmekte olup, pressoterapinin yan etkileri varmıdır diye soracak olursak, herhangi bir yan etkisi saptanmamıştır. Ancak kalp rahatsızlığı olanlar için uygulama yapılırken iyi analiz yapılmalı ve dikkatli olunmalıdır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini