TR türkiye
sohbet siteleri

Yüz Yogası İle Genç Kalın

Yüz Yogası İle Genç Kalın

Kadınların en büyük korkularından biri de yaşlanmak ve kırışıklık dolu bir cilde sahip olmaktır. Çünkü kadının yaşını gösteren en önemli kısmı olan yüzüdür.20’li yaşlardan itibaren bir kadın artık cildine bakmaya başlamalıdır. Çünkü cilt artık kendi kendini yenilemede eskisi kadar başarılı değildir. Hücreler zamanla yaşlanacağı için onlara genç kalmaları konusunda yardım etmek gerekir. Hücrelerin yaşlanması demek kırışıklık dolu ve sarkık bir cilt demektir.

Yüz yogası yüzdeki kaslara egzersiz yaptırılması yoluyla güçlendirilmesi ve sarkma-kırışıklık gibi sorunların daha oluşmadan engellenmesini ya da oluşmuş durumdaki kırışıklığın hafifletilmesi ve yok edilmesini amaçlar. Bu amaçla birçok değişik yüz hareketleri yapılır ve kaslar çalıştırılır. Yaratıcısı Annelise Hagen’in yaratıcısı olduğu bu teknik ABD’de gençleşmek isteyen kadınların arasında çok moda. Bu moda şimdilerde Türkiye’ye sıçramış durumda. Kadın programlarına konuk olan pek çok yüz yogası uzmanı kişiler hangi hareketin yüzün hangi bölgesindeki soruna iyi geldiğini itina ile anlatıyor. İnternet üzerinde de yüz yogasının nasıl yapıldığına dair pek çok video bulunabiliyor. Ama ben bu işi tam anlamıyla öğrenmek istiyorum diyorsanız bazı yüz yogası uzmanlarının kitaplarını almanız daha yararlı olacaktır.

yüz-yogası-nasıl-yapılır

Yüz yogası, vücudun herhangi bir yeri için yapılan egzersiz ile karşılaştırıldığında oldukça mantıklı görünüyor. Eğer karın kaslarınızı çalıştırmaya yönelik hareketler yaparsanız bu kasınız gelişir. Aynı şekilde yanak kaslarınızı geliştirmeye yönelik egzersizler yaparsanız yanak kaslarınız gelişir dolayısı ile sarkmaz. Böyle bakıldığında yüz yogası para ödemeden genç kalma yolu olarak oldukça faydalı. Pahalı kremler, pahalı cilt bakımlarına gerek yok. Sadece düzenli olarak bu egzersizleri her gün yapmanız gerekli. Ayrıca cilt bakımı için kullanacağınız doğal yöntemler de genç bir cilde sahip olmayı sağlamada yardımcı olacaktır. Doğal maskeler, doğal nemlendiriciler evde yapılmış tonikler.. Kısacası kozmetik ürün olmayan her şey. Çünkü kozmetik ürünler kimyasal madde içermeli bakımından yarardan çok zarar getirebilen ürünlerdir.

Güzellik uğruna bıçak altına yatmak istemiyorsanız yüz yogası tam sizin için yaratılmış demektir. Üstelik ne kadar işe yaradığını görebileceğiniz öncesi-sonrası resimler arama motorları aracılığıyla rahatlıkla bulabilir, böylece yüz yogasının faydalarını doğrudan görebilirsiniz.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini