Çift Etkili Kombine Sistem Alexandrite Lazer ve NdYag Lazer Epilasyon

Çift Etkili Kombine Sistem Alexandrite Lazer ve NdYag Lazer Epilasyon

İstenmeyen tüyler için mucize çözümler sunan lazer epilasyon teknolojisinde devrim niteliğinde bir gelişme gerçekleşti. Alexandrite Lazer ve Nd:Yag Lazer epilasyon cihazları nın birarada birleştirilmesi ile çift etkili kombine sistem meydana gelmiştir.

Bu yöntem ile tekli lazer epilasyon cihazlarına nazaran bu her iki tip cihazın birarada kullanılmasıyla geliştirilen sistem sayesinde seans sayıları azalıyor, ciltte lezyon oluşmuyor ve ağrı acı çok daha az hissediliyor. Bunların yanında lazer epilasyon uygulaması daha düşük bir enerji ile daha iyi sonuçlar elde edilebiliyor. Daha düşük bir enerji verildiğinden ciltteki tahribatta en aza iniyor.

Kombine Sistem ile Başarı Şansı Artıyor ve Seans Sayısı Düşüyor
Yapılan araştırmalarda ileri teknoloji ürünü olan bu ikili sistemin diğer tek atışlı sistemlere göre daha başarılı olduğu kanıtlanmıştır. Bu yeni sistem ile Alexandrite Lazer ve Nd:Yag Lazer epilasyon cihazlarının Özel Bölgelikleri tek bir cihazda birleştirilmiştir. Şöyle düşünmek gerekirse, tek bir ışında iki ışın etkisi sonuç böyle olunca tek bir lazer atışında neredeyse iki kat etki gösteriyor. Bu da lazer epilasyonun başarısını arttırıp dolayısıyla lazer epilasyonda seans sayısını azaltıyor.

Alexandrite ve Nd:Yag Lazer Epilasyon Kombine Sistemi Nasıl Etkili Oluyor?
Alexandrite Lazer tek başına açık renkli tenlerde kıl rengi koyu olanlar kişilerde etkili oluyor, Nd:Yag Lazer ise koyu renkli ciltlerde daha başarılı oluyor. İkisi beraber kombine sistemde ise, Alexandrite lazer ışını kılın rengine, Nd-Yag Lazer ışını melanin pigmentine ve kıl kökünde bulunan kandaki hemoglobine etki ediyor. Bu şekilde hem kıl hemde kıl kökündeki damar hedef alınıp lazer epilasyon uygulandığından herhangi bir kılın atlanma olasığı çok çok düşüyor ve başarı şansı yükseklere çıkıyor.

Çift Etkili Kombine Sistem ile Bu Sistemde Kullanılan Cihazlar Tek Olarak Kullanıldıkları Zaman Arasındaki Avantajlar Nelerdir?

Alexandrite Nd-Yag Lazer cihazları birlikte kullanıldığı kombine sistemde seans sayısı bu cihazların tek tek kullanılmasına göre 2 veya 3 seans azalıyor. Ciltte daha az tahribat oluyor, dolayısıyla acı ve ağrı hissi azalıyor. Lazer epilasyon sırasında kılcal damarlara da tedavi yapılabiliyor. Kombine sistemde daha hızlı çalışıldığından bir seans süresi de yaklaşık 1 saat kısalıyor. Çift etkili kombine sistemde ayva tüyleri ve yüz bölgesinde bulunan açık renkli tüylere de uygulanabiliyor ve başarılı oluyor.

İkili kombine sistem FDA tarafından onaylanmış bir sistemdir. Fiyatları da diğer sistemlere göre pahalı değildir. Seans ücretleri hemen hemen birbirine yakındır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.