Orjinal Lazer Epilasyon Cihaz Markaları ve Sektördeki Payları

Orjinal Lazer Epilasyon Cihaz Markaları ve Sektördeki Payları

Estetik ve güzellik sektörünün en popüler ve vazgeçilmez uygulamalarından biri olan lazer epilasyon uygulamasında kullanılan orjinal cihazları ve markalarını tanıtalım istedik. Piyasada yüzlerce lazer epilasyon cihazı olmasına rağmen gerçek ve orjinal markalar yaklaşık bir elin parmakları kadardır. Diğer Çin, Tayvan, Korea ürünleri ise güvensiz, markasız veya çakma marka etiketleri ile piyasa sürülmüş sahte cihazlardır. Sağlığınız ve güzelliğiniz için aşağıdaki orjinal marka etiketli lazer epilasyon cihazlarını tercih eden kurumlardan şaşmayın.

İşte Sektördeki Paylarına Göre Lazer Epilasyon Cihazları ve Markaları
1 – Candela Laser:  İsrail markasıdır ve İsrailde üretilmektedir. Türkiyede Distrübütörleri mevcut olup sektörün yaklaşık %25 i Candela laser cihazlarının elindedir.
2 – Soprane Laser epilation systems ve Alma lasers: Amerika Birleşik Devletleri ve İsrail üretimi cihazlardır. Sektördeki payları yaklaşık %20 dir.
gercek-ve-sahte-lazerepilasyon-cihazlari
3 – Lumenis Laser: Yine İsrail ve ABD Menşei lazer epilasyon cihazları olup sektör payları %12 civarındadır.
4 – Cynosure Epogee: ABD üretimi cihazlar olup sektörde %10 luk bir hakimiyetleri vardır.
5 – Palomar ve Cutera laser: Lazer epilasyon cihaz sektörünün %9u palomar, %8 i Cutera laser hakimiyetinde olup Made in ABD’dir.
6 – Solta Medical: Yine ABD üretimi ve %4lik bir pazar payı olan cihazlardır.

Görüldüğü üzere ABD ve İsrail lazer epilasyon cihazları dendiğinde %90lık bir pazar hakimiyetine sahiptir. Diğer %10 lık kısmı ise Asclepion lasers Almanya, Deca İtalya, Sciton İngiltere ve Asclepion ABD oluşturmaktadır. Ülkemizde profesyonel bir şekilde lazer epilasyon uygulası gerçekleştiren kliniklerin tercihleri de genellikle Candela, Cynosure, Soprano, Alma ve Lumenis marka lazer epilasyon cihazlarıdır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.