Spektrofotometre nedir? Lazer Epilasyonda Dijital Spektrofotometre

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

1 Ağustos 2011 tarihinde eklendi, 886 kez okundu.

Son Güncelleme Ocak 26th, 2016 Saat 12:43 pm yapılmıştır

Spektrofotometre nedir? Spektrofotometrenin ne olduğuna ve lazer epilasyon uygulamalarında dijital Spektrofotometre kullanılmasının ne gibi artıları olduğuna bu yazımızda değinmek istiyoruz.

Öncelikle lazer epilasyonda amaç lazer ışığını kıl köküne göndererek o kökü tahtip etmesini ve tekrar kıl üretmesini engellemektir. Bu amaç doğru dozda lazer ışını kullanılarak gerçekleştirilebilir. Aksi taktirde olumsuz sonuçlar, aşırı dozlar ve yanma, tahriş olma gibi ihtimaller söz konusudur. Spektrofotometre nin dijital olanı ise bu iş için biçilmiş bir kaftandır. Uygulama yapılacak kişinin ten rengi dijatal Spektrofotometre ye tanıtılır ve Spektrofotometre den bu kişinin hemoglobin ve melanin değerleri, cildin hassaslık derecesi alınır, bu değerlerde uygulama yapılacak lazer epilasyon cihazının parametrelerinin ayarlanmasında kullanılarak hata en aza indirilmiş olur. Yani Dijital Spektrofotometre kişinin ten Özel Bölgeliklerini ölçen ve bu Özel Bölgeliklerin değişimini anlık olarak da takip etmeye yaran bir cihazdır.

Bu cihazdan alınan değerler sayesinde lazer epilasyonda kullanılacak lazer dozu ayarlanabilmekte ve doğru, güvenilir bir lazer epilasyon uygulaması gerçekleştirilirken, maximuma yakın olumlu sonuçlar elde etmek de kolaylaşmaktadır.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git