Spektrofotometre nedir? Lazer Epilasyonda Dijital Spektrofotometre

Spektrofotometre nedir? Lazer Epilasyonda Dijital Spektrofotometre

Spektrofotometre nedir? Spektrofotometrenin ne olduğuna ve lazer epilasyon uygulamalarında dijital Spektrofotometre kullanılmasının ne gibi artıları olduğuna bu yazımızda değinmek istiyoruz.

Öncelikle lazer epilasyonda amaç lazer ışığını kıl köküne göndererek o kökü tahtip etmesini ve tekrar kıl üretmesini engellemektir. Bu amaç doğru dozda lazer ışını kullanılarak gerçekleştirilebilir. Aksi taktirde olumsuz sonuçlar, aşırı dozlar ve yanma, tahriş olma gibi ihtimaller söz konusudur. Spektrofotometre nin dijital olanı ise bu iş için biçilmiş bir kaftandır. Uygulama yapılacak kişinin ten rengi dijatal Spektrofotometre ye tanıtılır ve Spektrofotometre den bu kişinin hemoglobin ve melanin değerleri, cildin hassaslık derecesi alınır, bu değerlerde uygulama yapılacak lazer epilasyon cihazının parametrelerinin ayarlanmasında kullanılarak hata en aza indirilmiş olur. Yani Dijital Spektrofotometre kişinin ten Özel Bölgeliklerini ölçen ve bu Özel Bölgeliklerin değişimini anlık olarak da takip etmeye yaran bir cihazdır.

Bu cihazdan alınan değerler sayesinde lazer epilasyonda kullanılacak lazer dozu ayarlanabilmekte ve doğru, güvenilir bir lazer epilasyon uygulaması gerçekleştirilirken, maximuma yakın olumlu sonuçlar elde etmek de kolaylaşmaktadır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.