İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer Epilasyon Kimlere Yapılır Kimlere Yapılmaz?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Lazer epilasyon uygulaması kimlere yapılır diye sorduğumuz da cevabı, ergenlik çağını tamamlamış ve kılları kendini göstermeye başlamış olan erkek ve bayanlar lazer epilasyon yaptırabilirler. Ancak bu durumda olan herkez de lazer epilasyon yaptıramaz. Kısacası lazer epilasyon yaptırmaya karar verdikten sonra gidip bir ön muayene olmalı, umzan hekimin tavsiyesine göre lazer epilasyon yaptırmaya veya bir süre ertelemeye karar verilmelidir.

Kimler lazer epilasyon yaptıramaz, lazer epilasyon işlemi kimlere yapılmaz diye sorduğumuzda ise cevabı, henüz ergenlik çapına girmemiş, ergenliğini tamamlamamış bayan veya erkeklere lazer epilasyon yapılmaz. Ayrıca hamile bayanlara da lazerin bebeğe olan etkileri tam olarak incelenemediğinden risk oluşturmaması açısından lazer epilasyon işlemi uygulanmaz. Yine çocuk emzirme döneminde olan bayanlara da lazer epilasyon tedavisini ertelemeleri tavsiye edilir. Bununla birlikte tüyleri aşırı ince ve sarı olanlar, ten renkleri çok koyu (fazla bronzlaşmış olmak) olanlara da lazer epilasyona doktor ile yapılacak bir ön görüşmenin ardından karar verilir. İlaç kullanır durumda olanlar, vücudu ışığa karşı hassas durumda olanlar için de lazer epilasyonu tedavisi hekim tavsiyesi ile bir müddet ertelenebilir.

Bu gibi durumları söz konusu olmayan erkek veya kadınlar lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerine kalıcı olarak veda edebilirler. Tabiki işin ehli bir hekime danışıp daha ayrıntılı bilgi almak en doğru cevap olacaktır.

25 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 2.089 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git