Lazer Epilasyon Uygulaması Hangi Mevsimde Yapılmalı

23.05.2013
2.158
Lazer Epilasyon Uygulaması Hangi Mevsimde Yapılmalı

Lazer epilasyon ile istenmeyen tüylerinden kurtulmak isteyenler lazer epilasyon hangi mevsimde yapılmalı, lazer epilasyonu hangi aylarda yaptırmalıyım, kışın lazer epilasyon yapılır mı, yazın lazer epilasyon yapılır mı, lazer epilasyonu baharda mı yaptırmalıyım gibi soruların cevaplarını ararlar.

Lazer epilasyon uygulamasından en etkili sonucu almak için uygulama yaptırılacak zaman da iyi seçilmelidir. Uzmanlara göre kış aylarında ve ilkbahar, sonbahar aylarında lazer epilasyon yaptırmak en doğru olanıdır. Yaz aylarında lazer epilasyon yapılmamalıdır.Yazın lazer epilasyon yaptırılmamasının en önemli sebebi yaz aylarında güneşe ve güneşin zararlı ışınlarına daha çok maruz kalındığından tüyleri alınmış taze deride tahriş, lekelenme ve alerjik etkiler riski bulunmaktadır. Bir diğer sebepte yaz aylarında güneş ışığına maruz kalmış ten bronzlaşır ve tüyler sararmaya başlar, uzmanlara göre bronz ten ve sarı tüylerde lazer epilasyon ile istenilen sonuçlara ulaşmak çok zordur. Lazer epilasyon uygulaması en iyi sonucu beyaz ten ve siyah kıllar için vermektedir.

Buradan anladığımız üzere lazer epilasyon hangi mevsimde yapılmalı, hangi aylarda lazer epilasyon yapılmalı sorusunun cevabı olarak kış, ilkbahar ve sonbahar mevsimlerinde yapılması uygundur. Ay olarak da Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarından kişinin de tercihine göre seçim yapılabilir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.