İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Akciğer Filmi (Grafisi) Çekim Fiyatı Ne Kadar?

13.09.2020
347
Akciğer Filmi (Grafisi) Çekim Fiyatı Ne Kadar?

Akciğer filmi yada akciğer grafisi fiyatı ne kadar? Öncelikle belirtmeliyiz ki grafisi yada filmi aynı anlama gelmektedir. Günümüzde bir çok sebeple çekilen akciğer filmi fiyatları oldukça cazip ücretler karşılığında çekilebilmektedir. Genellikle iş yeri giriş ve nikah için istenen sağlık raporunda istenen röntgen filmidir.

Devlet hastanelerinde yada özel hastanelerde kolayca çektirebilirsiniz. Akciğer grafisi çektirmek için muayene olmanız gerekmez. Doğrudan hastaneye müracat ettiğinizde akciğer filmi çektirmek istediğinizi belirterek çekim yapılabilir.

Devlet hastanelerinde yoğunluk sebebiyle bazen randevu sistemi ile röntgen çekimi yapılabiliyor. Bu sebeple özel hastanelerde makul ücretler karşılığında çekim yaptırabilirsiniz.

Akciğer Filmi Fiyatları Ne Kadar?

Eğer sağlık raporu kapsamında istenen çok sayıda test arasında yer alıyorsa özel hastaneler akciğer filmini paket işlem kapsamında çekmektedir. Yani sağlık raporu için istenen tüm testlere toplu fiyat vermektedir. Fakat siz sadece akciğer filmi çektirmek istiyorsanız paket işlem dışı kalır ve sadece çekilen röntgen ücreti ödersiniz.

Akciğer röntgreni için istenen ücretler ise 20-100 TL arasındadır. SGK ile anlaşmalı olan hastanelerde 30-50 TL arasında bir ücretle kolayca çekim yapılabilir. Anlaşmalı olmayan hastanelerde çekilen röntgen özel kapsamda değerlendirileceği için bu rakam 100 liraya kadar ulaşabilir.

Çekilen röntgen muayene kaydı açılmadığı sürece doktor tarafından yorumlanmaz. Sadece röntgen filmi sonuçları hasta kişiye iletilir.

Akciğer Filmi (Grafisi) Çekim Fiyatı Ne Kadar?Akciğer Filmi Neden İstenir?

Göğüs ve sırt ağrıları, öksürük, nefes darlığı, batar ağrılar, göğüs kafesine alınan darbeler, iştahsızlık gibi sağlık sorunları için akciğer filmi istenebilmektedir.

Akciğer Filmi Sonucu Ne Kadar Sürede Verilir?

Çekilen akciğer filmi CD ortamında hastaya anlık verilebilir. Röntgen sonuçlarının detaylı olarak rapor halinde hastaya iletilmesi ise 1 saati bulabilir. Çekim süresi oldukça kısa olan akciğer grafisi özel hastanelerde en hızlı şekilde sonuçlandırılır.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.