TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane İdrar Tahlili Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane İdrar Tahlili Fiyatı Ne Kadar?

Yaşadığınız sağlık sorunu neticesinde hastanede sizden idrar tahlili yapılması istenebilir. Beraberinde idrar tahlili fiyatı ne kadar şeklinde soruyu kendi kendinize sorabilirsiniz. Özel hastanelerde idrar tetkiki için ücret istenebilmektedir.

Fiyat ise her hastanede farklı olabilir. Fiyat dışında kafanızı kurcalayacak sebeplerden bir diğeri ise hangi sebeple sizden idrar tahlili istendiği olabilir. Yazımızda fiyat bilgisi ve hangi sebeple idrar tahlili istenebileceği hakkında detaylar yer almaktadır.

İDRAR TAHLİLİ NEDEN YAPILIR?

İdrar tahlili istenmesinin en fazla öne çıkan sebepleri böbrek taşı, enfeksiyon ve idrar yolu enfeksiyonu şüphesidir. Tabi şeker hastalığı ve çeşitli tanıların koyulmasında da yardımcı olan bir tahlildir. Böbrek taşı ya da böbrek ağrısı şikayeti ile hastaneye giden hastalardan hastanede mutlak suretle idrar istenir.

Diğer sebep olarak söylediğimiz enfeksiyon da yine idrar tahlili ile tespit edilebilir. Kişinin idrar örneği alınarak idrarı laboratuvar da incelenir. Enfeksiyon olup olmadığı çıkan sonuca göre değerlendirilir.

ÖZEL HASTANEDE İDRAR TAHLİLİ ÜCRETLERİ

Her tahlilin maliyeti hastaneler için aynı olmayabilir. İdrar tahlili maliyet bakımından düşük maliyete sahip bir tahlildir. O sebeple idrar tahlili fiyatı düşük ücretler karşılığında yapılmaktadır. Özel hastanede idrar tetkiki için istenen ortalama ücret 20 TL civarındadır. Hastane yönetimleri tarafından belirlendiği için bu ücret farklılık gösterebilir. Yani bazı özel hastanelerde 50 lira gibi bir ücret de istenebilir.

Özel Hastane İdrar Tahlili Fiyatı Ne Kadar?Fakat burada bilmeniz gereken detay, maliyeti düşük bir tahlil olduğu ve düşük ücretler karşılığında yaptırabilecek olmanızdır. Muayene olduğunuz ya da olacağınız hastanede idrar tahlili ücreti yüksekse farklı bir hastanede tahlili yaptırarak sonucu isteyebilir, ardından muayene olduğunuz yere sonucu gösterebilirsiniz.

İDRAR TAHLİLİ İÇİN AÇLIK GEREKİR Mİ?
Bazı testlerin yapılması için açlık istenebilir. Fakat idrar tahlilinde böyle bir durum söz konusu değildir. Herhangi bir açlık istenmez. Hastanın idrar örneğini verebilmesi yeterlidir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini