TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Kanda Gebelik Testi Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Kanda Gebelik Testi Fiyatı Ne Kadar?

KANDA GEBELİK TESTİ NASIL YAPILIR? Gebe şüphesi olunan kişiden alınan kan, laboratuvar ortamında incelenir ve değerlendirilir. Daha sonra hastaya pozitif yada negatif olarak bildirilir. Kanda yapılan test sonuçları gebe şüphesi olan kişiye A4 kağıt üzerinde de verilir. Sonuç negatifse kişi gebe değildir. Sonuç pozitif çıkarsa kişi gebedir. Gebe olunması halinde kişinin kadın doğum doktoru edinerek hamilelik sürecinin izlenmesi tavsiye olunur. Bir çok özel hastanenin kadın doğum bölümü bulunmaktadır ve gebe hastaların takibi yapılmaktadır.

KANDA GEBELİK TESTİ FİYATI NE KADAR

Merak duyulan noktaların başında özel hastanelerde gebelik testi ücreti. Yaygın bir test haline gelen gebelik testini her özel hastane yapmaktadır. Fakat hastaneler arasında fiyat farklılıkları vardır. Bir kadın doğum doktoruna muayene olursanız muayene ücreti ödedikten sonra hamilelik testi ücreti için ek ücret ödememe durumunuz olabilir.

Tabi kamunun belirlediği limitler çerçevesinde kanda yapılan hamilelik testi için özel hastanelerin ücret alma yetkisinin olduğunu belirtelim. Fakat siz muayene olmadan direkt olarak BETA HCG (BHCG), yani gebelik testini yaptırmak istiyorsanız bu durumda farklı bir uygulama gerçekleşir.

SGK gebelik testini karşılamaz ve özel hastane kişinin kaydını özel olarak açar. Bu durumda kanda gebelik testi fiyatı 25 ile 100 TL arasında değişmektedir. Ortalama 40-50 TL bir ücret karşılığında bir çok hastanede BetaHCG testini yaptırabilirsiniz.

Beta Hcg Nedir?

Özel Hastane Kanda Gebelik Testi Fiyatı Ne Kadar?Kadınlarda kişinin gebe olup olmadığının anlaşılmasını sağlayan kan testi olarak bilinir. Özel hastaneye gittiğinizde gebelik yada hamilelik testi yaptıracağım şeklinde söylemek yerine Beta HCG testi yaptırmak istiyorum diye de söyleyebilirsiniz. Beta HCG test sonucu 0-10 Arasında ise gebe olunmadığı anlamına gelir. Eğer test sonucunda değerler 10 üzerindeyse kişi hamile demektir. Beta Hcg, bebek tarafından salgılanmakta ve bu sebeple Beta Hcg’nin artışı gözlemlenen kişinin hamile olduğu görülür.

GEBELİK TESTİ SONUCU NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Laboratuvar’daki yoğunluğa göre değişebilen test sonuçlarının çıkması günümüzde daha kısa sürelerde gerçekleşir. Beta HCG test sonucunun normal şartlarda 30-45 dakika arasında çıkması beklenir. Devlet hatsanelerindeki işleyiş sebebiyle bu zaman 3-4 saat olabilmektedir. Özel hastanelerde ise 30-45 dakika arasında mutlak sonucu almanız mümkün.

ACİL SERVİSTE GEBELİK TESTİ YAPILIYOR MU?

Özel hastanelerin laboratuvarlarının 24 saat boyunca hizmet vermesi, gebelik testinin de 24 saat boyunca yapılabiliyor olmasını sağlar. Günün hangi saatinde olursa olsun özel hastanelerin Acilservisinde gebelik testi yaptırabilirsiniz. Saat gece 3:00 olsa bile hamilelik testini yaptırmanız mümkündür.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini