Özel Hastane Nöroloji Muayene Fiyatı Ne Kadar?

02.09.2020
352
Özel Hastane Nöroloji Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Beyin, omurilik ve sinir rahatsızlıklarının tedavisi ile alakalı olan tıbbi bilim dalıdır. Sinirlerin tedavisinde önemli rol oynayan Nöroloji bölümü cerrahi müdahalede bulunmaz. Beyin ve Sinir cerrahisi arasındaki en belirgin farkta budur.

Beyin ve sinir sistemine bağlı olarak oluşan rahatsızlıkları inceleyen nöroloji bölümünü hem özel hem de devlet hastanelerinde görmeniz mümkün. Peki nöroloji bölümü muayene ücreti ne kadar? Nöroloji bölümü hangi rahatsızlık ve şikayetler ile ilgilenir? Cerrahi müdahale gerektiren bir durum varsa Nöroloji bölümü ne yapar? 

NÖROLOJİ HANGİ RAHATSIZLIKLARA BAKAR? (NÖROLOJİK RAHATSIZLIKLAR)
İlk olarak hangi rahatsızlık yada şikayetler ile ilgilendiğine bakalım. Eğer aşağıdaki rahatsızlıklardan biri yada birden fazlasını yaşıyorsanız nöroloji bölümüne muayene olmanız gerekir. 

Özel Hastane Nöroloji Muayene Fiyatı Ne Kadar?-Denge kaybı
-Vücudun herhangi bir yerinde seyirme olması
-Unutkanlık
-Kontrolsüz hareketsel eylemler
-Uyuşma (Vücudun herhangi bir yerinde)
-Hafıza kaybı
-Felç
-Baş ağrısı
-Baş dönmesi
-Çift görme
-Kasılma
-Bunama ve bunama belirtileri
-Yüz ve boyun ağrıları
-El titremesi

NÖROLOJİ MUAYENESİ ÜCRETLERİ

SGK ile anlaşmalı olan özel hastanelerde bir hastadan alınabilecek maksimum muayene farkı 62 TL’dir. 15 Liralık katkı payına ilave olarak alınabilecek maksimum rakam 62 TL olsa da bir çok özel hastanede daha düşük ücretler karşılığında Nöroloji muayenesiolmanız mümkün. Bazı özel hastanelerde muayene farkı alınmadığını da belirtelim. Sadece 15 liralık katkı payı alınmaktadır. Ücret alınan hastanelerde ise ortalama 20-50 TL arasında bir ücretlendirme ile karşılaşabilirsiniz.

Sigortasız Hasta İçin Nöroloji Bölümü Muayene Ücretleri

Sosyal güvencenin olmaması durumda özel hastaneler kayıt işlemini özel hasta olarak gerçekleştirir. Bu durumda ücret değişiklik gösterecek ve daha yüksek olacaktır. Nöroloji özel hasta muayene ücretleri 50 ile 100 TL arasında değişmektedir. Daha uygun yada daha yüksek fiyatlar ile karşılaşmanız da mümkündür. Yazılan rakam, elde edilen verilere dayalı olarak ortalaması alınarak yazılmıştır.

Nöroloji bölümünde muayene olunması halinde doktor eğer cerrahi bir müdahale gerektiği yönünde teşhis koyarsa sizi daha uygun olabilecek olan Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümüne sevk edecektir. Nöroloji bölümünde cerrahi uygulamaların olmaması sebebiyle ilgili bölümde tedaviniz devam eder.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.