TR türkiye
sohbet siteleri

Özel Hastane Tetanoz Aşısı Fiyatı Ne Kadar?

Özel Hastane Tetanoz Aşısı Fiyatı Ne Kadar?

Her birey için önemli yere sahip olan Tetanoz aşısı fiyatı ne kadar? Sinir sistemine bağlı gelişen enfeksiyondur. Okul dönemlerinde yaygın olarak yapılması sebebiyle bir çok kişi tarafından bilinen bir aşıdır. Clostiridium isimli bakteriler sebep olur. Enfeksiyonun başlamasından itibaren belirtiler bir hafta sonra ortaya çıkmaya başlar.

Bu belirtiler bir haftadan daha uzun bir sürede de ortaya çıkabilmektedir. Aşının yapılmaması halinde ölümle sonuçlanabildiği de bilinir.

TETANOZ BELİRTİLERİ 

Tetanoz için bir takım belirtiler söz konusudur. Ensede sertlik, karın kısmında kasılma ve kas spazmı, yutkunma problemleri ciddi belirtilerdir. İlgili belirtiler yaşanıyorsa vakit kaybı yaşanmadan tetanoz aşısının yapılması gerekir. Tıp sektöründe tetanoz teşhisi konulan kişilerin aynı gün içerisinde 24 saatlik zaman diliminde aşıyı yaptırması uygun görülür.

Tetanoz aşısı, diğer enjeksiyon işlemlerine göre daha fazla ağrı yapabilir. Sebebi ise koldan ve doğrudan kasa yapılan bir aşı olması sebebiyledir. Yayılımı devam eden aşı, eklemlere nüfuz eder. Bu da tetanoz aşısı yaptıran kişilerin ağrı hissetmesine neden olur. Eğer aşı sonrasında ağrı yada herhangi bir uyuşma yaşanıyorsa, olağan bir durum olduğunu bilmeniz gerekir.

Yan etkileri incelendiğinde baş ağrısı, ateş, şişme, kanlı idrar görülebilir. Bu tip durumlarda panik yapılmamalı, gerekli görüldüğünde uzman doktor tarafından muayene edilmelidir.

TETANOZ AŞISI NE KADAR SIKLIKLA YAPTIRILIR?

Özel Hastane Tetanoz Aşısı Fiyatı Ne Kadar?Tetanoz aşısının etkisi oldukça uzundur. Aşı yaptıran kişi 10 yıl boyunca tetanoz riskinden uzak kalır. Yani 10 yıllık bir korumadan söz edebiliriz. Her 10 yılda bir tetanoz aşısı yaptırabilirsiniz. Takibi ise mutlak suretle yapılmalıdır. Günümüzde bir çok kişi tetanoz aşısını önemsememekte ve yaptırmamaktadır.

Genellikle okul dönemlerinde yapılan tetanoz aşısından sonra aşı için hastaneye giden sayısı oldukça azdır. Fakat acil durumlar sebebiyle hastaneye tetanoz şikayeti sebebiyle gelen sayısı ise oldukça fazladır. Olumsuz durumların ortaya çıkmaması adına mutlak suretle önemsenmesi gerekir.

TETANOZ AŞISI FİYATI NE KADAR?

Tetanoz aşısı maliyeti oldukça düşüktür. Eczanede satılır fakat reçetesiz olarak almanız mümkün değildir. Tetanoz için birden fazla ilaç vardır. Bunların popüler olanları Tetavax ve Tetraxim ilaçlarıdır. Eczane satış fiyatları 20-30 TL arasındadır. İkisi arasında cüzi fiyat farkı vardır.

Eczaneler satılan ilacın enjeksiyonunu kendileri yapmamaktadır. Bu yüzden tetanoz aşısı yaptıracaksanız tavsiyemiz devlet hastaneleri yada özel hastanelerdir. Enjeksiyon hizmeti ve ilaç, hastane tarafından karşılanır.

Eğer özel hastanede aşı yapılacaksa hastane hizmet ve ilaç bedeli tahsil eder. Özel hastanede tetanoz aşısı fiyatı 30-60 TL arasında bir fiyata sahiptir.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini