Plastik Cerrahi Muayene Fiyatı Ne Kadar?

05.09.2020
375
Plastik Cerrahi Muayene Fiyatı Ne Kadar?

Bu konumuzda sizlere özel hastanelerde muayene olma isteyen arkadaşlarımız için plastik cerrahi bölümü muayene ücretlerini bildirmek istedik. Bu sayede sizlerde fiyatlar konusunda az biraz kafanızda bir şekil çizebilmenizi olanak sağlıyalım dedik.

Plastik Cerrahi Bölümü Nedir?

Plastik cerrrahi bölümü ülkemizde yeni yeni faaliyet gösteren bir bölüm olarak tanınmaktadır. Plastik cerrahi bölümü genel itibari ile şekil bozuklukları ile ilgilenme ve insan vücudunda oluşan şekil bozukluklarına müdahale etmektedir. Bu şekil bozuklukları sonradan kazanılmış olabileceği gibi doğuştanda olailir ve bunlarada müdahale edilebilmektedir.

Plastik Cerrahi Muayene Fiyatı Ne Kadar?Plastik Cerrahi Hangi Hastalıklara Bakar?

Plastik cerrahinin en önemli konusu  tabiki de şekil bozuklukları ile ne kadar ilgilensede sonradan oluşan bozukluklara  da  müdahale ettiğinden trafik kazası, düşme ve iş kazası benzeri kazalarda oluşan şekil bozukluklarıyla ilgilenmektedir. Ülkemizde sıklıkla kepçe kulak ameliyatı, burun estetiği, meme ameliyatları, gibi ameliyat türlerinde  daha çok ön plana çıkmaktadır.

Plastik Cerrahi Bölümü Muayene Ücreti

Plastik Cerrahi Bölümü deslet hastanelerinde bilindiği üzere ücretsiz olup sadece katkı payı ödemektesiniz. 2018 yılı SGK’lı  vatandaşlarımızdan sadece 6 TL katkı payı lınmakta olup bu ücret sigortasız vatandaşlarımızdan 30 TL olarak alınmaktadır. Bu katkı payı özel hastanelerde ise 15 TL olarak alınmaktadır  eczaneler aracılığı ile.

Plastik Cerrahi bölümü özel hastane muayene ücreti ise 40-60 TL arasında değişmektedir.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.