TR türkiye
sohbet siteleri

Hirsutizm Tedavisinde Lazer Epilasyon Sonuç Verir Mi?

Hirsutizm Tedavisinde Lazer Epilasyon Sonuç Verir Mi?

Bu konuda sizlere Hirsutizm tedavisinde lazer epilasyonun etkisinin ve sonucu hakkında bilgiler sunacağım.

Hirsutizm basit adıyla kadınlarda erkek tipi kıllanma olarak geçmektedir. Hirsutizm androjen hormon üretiminin artması sonucu meydana gelen bir klinik olaydır. Bu durum bayanlarda ortaya çıkan ayva tipi tüylenmenin aksine, erkek gibi kalın ve sert kıllanma olarak ortaya çıkmaktadır. Hirsutizm genellikle her 100 kadından 10’unda görülebilmektedir. Tabi Hirsutizmde en etkili olgu olayın farkına varmak ve hekime başvurmaktan geçmektedir.

Hirsutizm tek başına bir hastalık olmamakla birlikte, gizli şekilde duran bir hastalığın bulgusu olduğundan dikkat edilmesi gerekmektedir. Androjen hormonun neden fazla salgılandığı önemli bir etken olmakla birlikte, androjen hormonunun fazla salgılanmasında, kıllanmanın artması, saç dökülmesi, seste kalınlaşma, sivilcelenme ve erkek gibi kaslanma olarakta ortaya çıkmaktadır.

Peki Hirsutizm Tüylenmesinde Lazer Epilasyon Etkili Mi?

Hirsutizm Tedavisinde Lazer Epilasyon Sonuç Verir Mi?

Hirsutizm ilk olarak neden kaynaklandığı bulunmalı ve tedavi edilmelidir. Bundan sonra ise var olan tüylenmelere diode veya nd:yag lazer cihazları ile tedavi sağlanmalıdır.

Androjen hormonun tedavi edilerek normal seviyeye geldikten sonra yapılan lazer işlemlerinde ortalam olarak cevap vermek gerekirse yüzde 90’lara varan istenmeyen tüylerde çözüm sağlanmaktadır. Ama ilk olarak Hirsutizm tedavisi yapılmalı ve hormonlar düzeltilmelidir. 

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini