Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yapılır Mı? Cazer Bey

24.06.2020
638
Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yapılır Mı? Cazer Bey

Soru: Merhaba Editör ben Şanlıurfadan Cazer Aslen Suriye uyrukluyum bir sorum olacaktı. Ben Lazer epilasyon yaptırdıktan 2 gün sonra arkadaşlarla hamama gideceğiz. Ve hamamda kese yapma gibi bir durum olursa yapabilir miyim? Cevabınızı bekliyorum?

Cevap: Merhaba arkadaşım. İlk olarak lazer epilasyon sonrası kese yapmanın bilinen hiçbir sorunu yoktur sadece, lazer epilasyondan hemen 2 gün sonra kese yaptırmak cildinizi yakabilir. Eğer bu acıya dayanabileceğinizi düşünüyorsanız. Bence sorun olmayacaktır. Ama üzerinden 10-15 gün geçtikten sonra istediğiniz tüm işlemleri sıkıntısız yapabilecek duruma gelirsiniz.

Lazer Epilasyon Sonrası Kese Yapılır Mı? Cazer BeyLazer epilasyon sonrası genellikle kese hamam gibi durumlar sıcak bir ortam oluştuğu ve derinin gözenekleri açıldığı için fazla aşırı bir yanma hissi uyandırdığından yanma durumuna dayanabilecek derecede bir acıya dayanabilecek herkesin kendi sorumluluğundadır.

Lazer epilasyon sonrası yanma durumunu tarif edebilecek olsam güneş yanığı derim, eğer güneş yanığına dayanabilecekseniz neden olmasın. Konu biraz uzatılıp ve karıştırılıp soruldu ama, genel olarak cevap vermem gerekirse; Lazer epilasyon sonrası kesenin acısına dayabilirseniz herhangi bir sorun oluşturmayacaktır. Lazer Epilasyon sonrası kese yaptırmanın herhangi bir sakıncası yoktur.

Uyarı

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.