TR türkiye
sohbet siteleri

Yüzümdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum? Narin Hanım

Yüzümdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum? Narin Hanım

Soru: Editör yüzümde fazlasıyla Tüy bulunmaktadır? Bu tüylerden Nasıl Kurtulabilirim? Ne yapmam gereklidir? Lütfen yardımcı olur musunuz?

Cevap: Gençlik yıllarındaki en büyük sorunlardan biride yüzlerdeki tüyler oluşturmaktadır. Bir çoğumuzun bu konu hakkında çok ama çok farklı yöntemler denenmekte ve yüzlerde koyu izler bırakmakta, yüzü daha çok kıllandırmakta, yüzde siyah noktalar oluşturmakta ve sivilcelere neden olmaktadır.

Peki İlk Olarak Kullanılacak Yöntem: SİR AĞDA

Peki Sir ağda nedir? Reçineden üretilerek ısıtılarak elde edilen bir yöntemdir. Ama eski ağdalar gibi şeker içermediğinden kıl köklerini beslemediğinden kılları daha da güçlendirmektedir. Çok ama çok güçlü bir yapısının olduğundan dolayı en küçük kıl köklerini bile yerinden çıkarır. Bir çok insanın zamanla tüyleri azaltıyor hatta bitiriyor demesine karşın bile hiç ama hiç karşılamadığımı söylemek isterim.

Yüzümdeki Tüylerden Nasıl Kurtulurum

Sir Ağdanın Kötü Yanları olarak ta çok güçlü olduğundan çekerken yüzde sarkmalara zamanla sebep olur. Yüzün elastik yapısını bozacağı gibi çok sıcak bir şekilde kullanılmasından yüzde yanıklara neden olmaktadır.  Aynı zamanda sivilcelere de sebep olmaktadır. Ama yine de 2 

hafta boyunca sizleri kıllardan kurtarmakta ama kalıcı olmamaktadır.

İkinci Yöntem: İp ile Tüy Almak

İkinci yöntemimiz ise ip ile almak. İp ile almak kolay ve başarılı bir yöntemdir. İp ile alınan tüyler kalınlaşmayacağından bıraktığınız andan itibaren tekrar eski halini almaktadır. İp ile almak ise 10 gün sürmektedir. İp ile alınan yüzlerde ki kıllar ise 10 gün sonunda tekrar çıkmaktadır. Tabi bu yöntemi ise yine önermemekteyim.

Üçüncü Yöntem: Lazer Epilasyon

Üçüncü yöntemimiz ise yüzlerdeki tüylerden kurtulmak için en çok önerilen bir yöntemdir. Lazer epilasyon dediğimiz yöntem ise lazer ile yüzlerdeki tüylerden kurtulma yöntemidir. Aynı zaman içerisinde bulunan buz yapısı yada jel yapısı sayesinde yüzü yakmamakta ve acı hissini bitirmektedir. Lazer epilasyon cilde bilinen herhangi bir zararı yoktur. Lazer epilasyon hiçbir yaş grubu ayrımı yapmamaktadır.

Lazer epilasyon diğer yöntemlerin aksine daha kalıcı ve ucuz bir yöntem olmakla birlikte herhangi bir yan etkisinin olmaması tercih sebebi olarak karşımıza çıkmaktadır. Lazer epilasyon ile yüzünüzdeki görünmeyen tüyleri bile aldırabilir pürüzsüz ve hassas bir cilde sahip olmanın hayalini kurabilirsiniz. Yanıma gelen ve bana sorular soran hastalarıma her zaman önermekteyim lazer epilasyon en kalıcı ve en ucuz yöntemdir. Teşekkür ederim sorunuz için Tüysüz günler sizlerin olsun.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini