İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Bayanlar Lazer Epilasyon Sonrası Ne Yapmalı?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Daha önceki yazılarımızda lazer epilasyon yaptırmaya karar veren bayanların lazer epilasyon uygulaması öncesi neler yapmaları gerektiğinden, lazer epilasyon öncesi ufak tefek ön hazırlıklardan bahsetmiştik. Bu yazımızda da bayanlar için lazer epilasyon sonrası nasıl hareket edilmeli ondan bahsedeceğiz. Bayanlar da lazer epilasyon ile ilgili daha önceki yazılarımıza ulaşmak için Bayanlarda Lazer Epilasyon Kategorisini inceleyebilirsiniz.

Lazer Epilasyon Uygulaması sonrası Bayanların Dikkat etmesi Gereken Hususlar

* Lazer epilasyon sonrası alıncak ılık ve hafif bir duş vücuda iyi gelecektir fakar çok sıcak ve çitilenerek, keselenerek duş alınmamalıdır. Yani vücudu tahriş edebilecek durumlardan kaçınılmalıdır.
* Lazer epilasyondan sonra Özel Bölgelikle ilk 3 günlük sürede yoğun olarak güneşte kalmamalı, güneş ışığına çok fazla maruz kalınmamalıdır. Şartlar gereği Güneş ışığına maruz kalınması gerekiyorsa yüksek faktöre sahip güneş kremleri kullanılmalıdır.
* Lazer epilasyon tedavisi sonrası vücutta meydana gelebilecek lekelenmeler veya kızarıklıklar büyütülmemelidir, bunlar çok kısa süre sonra kendiliğinden kaybolacaktır.
* Son olarak lazer epilasyon’dan maksimum düzeyde sonuç alabilmek için uygulama yapan hekimin lazer epilasyon sonrası yapmanız gerekenler hakkında verdiği talimatlara eksiksiz olarak uyulmalıdır. Bunun sonucunda istenmeyen tüylerinize kalıcı olarak elveda demeniz kaçınılmaz olacaktır.

24 Aralık 2010 tarihinde eklendi, 1.843 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git