Bayanlarda Özel Bölge Lazer Epilasyon Zararlı mıdır?

Alexandrite Lazer Epilasyon,buz lazer Alex Lazer Epilasyon,Nd:yag Lazer Epilasyon, Buz Lazer Epilasyon, Ruby Lazer Epilasyon, Diode Lazer Epilasyon Estetik Cerrahi, 2020 Lazer epilasyon merkezleri, Yara/Yanık Tedavisi, Saç Ekimi, Lazer Epilasyon, Cilt Bakımı, 2020 lazer epilasyon fiyatları, Leke Tedavisi, Cilt Yenileme Tedavisi, Botoks Uygulamaları, Dolgu Uygulamaları konusunda ve en çok ta lazer epilasyon hakkında bilgiler, tavsiyeler, yorumlar ve fiyatlar hakkında sizleri aydınlatıcı içerikler sunmaktayız.

Doktorumuz Sorularınızı Yanıtlıyor!!!

20 Ekim 2014 tarihinde eklendi, 3.082 kez okundu.

Son Güncelleme Eylül 9th, 2019 Saat 05:16 pm yapılmıştır

Dünyada 20 Yılı aşkın süredir, ülkemizde de 2000 li yılların başından itibaren uygulanan lazer epilasyon işlemlerinin bayanlar için en çok tercih edilenlerinin başında şüphesiz ki Özel Bölge lazer epilasyonu gelmektedir. Bu bölgenin hassasiyeti ve dolayısıyla lazer epilasyon uygulamalarında sık tercih edilmesi elbette ki kafalarda da bazı soru işaretleri oluşturmaktadır. Bunların başında Özel Bölgeye lazer epilasyon yaptırmanın zararları var mıdır, yan etkileri nelerdir gibi sorular gelmektedir. Bu yazımızın içeriğinde bu tarz sorulara araştırarak bulduğumuz uzman görüşlerini paylaşarak cevap vermeye çalışacağız.

Öncelikle uzmanların tanımlamalarına göre lazer epilasyon uygulaması deri altındaki melanin tabakasını hedef alan lazer ışınları ile kıl kökünün canlılığını ve yenilenme Özel Bölgeliğini yok etmeye yönelik bir uygulamadır. Peki bu bölge hassas bir bölge olan Özel Bölge ise, lazer epilasyon yaptırmanın bu bölgeye geçici veya kalıcı zararları var mıdır? Bu sorunun cevabı olarak lazer epilasyonda kullanılan lazer ışınının dalga boyları 800 ile 1100 nm arasında değiştiği düşünülürse, bu dalga boyunda bir ışının Özel Bölge içindeki organlara kadar inemeyeceği belirtilmektedir. Bugüne kadar yapılan uygulamalarda lazer ışınının Özel Bölge-bolge-lazer-zararli-mideriye, deri altındaki kıl köküne ve en fazla yağ tabakasına kadar indiği gözlenmiş ve Özel Bölge iç organlarında herhangi bir yan etkisine ve zararına rastlanmamıştır. Lazer epilasyon uzmanı hekimler de ışının iç organlara kadar ulaşmasının mümkün olmadığı görüşünde birleşmektedir.

Sonuç olarak gerek bayan ve gerekse erkeklerde yapılan Özel Bölge lazer epilasyonunun akla takılan, yumurtalıklara zarar verir mi,  sperm sayısını etkiler mi, doğurganlığı azaltır mı, kısırlık yaratır mı gibi sorulara yanıt eğer ki uygulama profesyonel cihazlar ile ve işin uzmanı hekimler kontrölünde yapıldığı sürece bu fonksiyonlara herhangi bir zararı ve yan etkisi olmadığı yönündedir. Özel Bölge bölge lazer epilasyonunda illa bir yan etki olacaksa o da deri yüzeyinde geçici kızarıklıklar ve geçici yanma hissi olacaktır. Bu da zaten vücudun tüm bölgelerinde olabilecek ve zamanla eski haline dönecek bir lazer epilasyon yan etkisidir diyebiliriz.

Daha Fazlası: Buraya Tıklayarak Doktorumuza Soru Sorabilirsiniz ve Buraya Tıklayarak ta Cevaplanmış Soruları Görebilirsiniz.

Etiketler:

Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git