İl İl Lazer Epilasyon Seans Fiyatları


Lazer Epilasyonun Bayanlarda Rahime ve Rahim Ağzına Zararı Var mı?

Bu sayfa üzerinde yer alan yazılar, paylaşımlar, soru cevaplar ve yorumlar tamamen bilgilendirme amaçlıdır.
Hiçbir Sağlık Hizmet Sağlayıcısını Tavsiye Etmemektedir.
Hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmaz.
Tanı ve tedavi için muhakkak ilgili uzmanlara başvurulmalıdır.

Bu yazımızın içeriğinde lazer epilasyon yaptırmak kadınlarda rahime zarar verir mi, baynalarda yapılan Özel Bölge lazer epilasyonunun rahim veya rahim ağızına zarları var mıdır gibi soruların cevaplarına yer vermeye çalışacağız.

Kadınlar için lazer epilasyon demek istenmeyen tüylenmelere karşı tercih edilebilecek en etkili uygulamaların başında gelen bir tedavi yöntemi demek. Bu kadar yoğunlukla tercih edilen bu uygulamanın yapıldığı en hassas bölgelerden biri de Özel Bölge. Durum bu kadar hassas olunca lazer epilasyonun Özel Bölgede Özel Bölgelikle rahime zarar verip vermediği, ileriki dönemde kısırlık yapma riski olup olmadığı hatta rahim ağzı kanzerine lazer epilasyon neden olur mu olmaz mı gibi merak edilen bir takım sorular mevcut. İnternet ortamı bir hayli özgür ve zor sansürlenen bir ortam olduğundan lazer epilasyon ile ilgili kısırlığa yol açıyor, rahime zarar vererek ileriki yaşlarda rahim ağzı kanserlerinin sebebi lazer epilasyon oluyor gibi iddialar ve makalelere denk gelmiş olabilirsiniz. Lakin bu konuda birçok uzmanın görüşü çok açık ve net. Aksini iddia edenler ise ortaya bilimsel bir sonuç koymuş değiller.
lazer-epilasyon-rahime-zararli-midir
Uzmanlara göre Özel Bölgeye yapılan lazer epilasyon tedavisinin bayanlarda kısırlığa yol açma veya rahime zarar verme gibi bir etkisi söz konusu değil. Çünkü lazer epilasyon cihazı ile gönderilen lazer dalgaları anca derinin altındaki kıl veya tüy köküne kadar nüfus edebilecek büyüklükte ve daha derinlere inmesi mümkün değil. Bu da yaratılış doğası gereği vücudun en korunaklı bölgelerinden olan rahime kadar inmesini ve o bölgelere zarar vermesini bununla birlikte birde rahim kanserine yol açmasını olası yapmıyor.

Eğer sizde bu konuda tereddütlere sahipseniz, lazer epilasyon yaptıracağınız kurumdaki uzman hekime danışmanızda da fayda olacaktır.  Hekiminize Özel Bölge lazer epilasyonunda rahime zarar gelip gelmeyeceği, ileride doğurganlıkla ilgili sorunlar oluşturup oluşturmayacağı konularını sorabilir, sizleri daha tatmin edici cevaplar bularak içinizi rahatlatabilirsiniz.

7 Ekim 2015 tarihinde eklendi, 2.887 kez okundu.

Etiketler:

İlginizi Çekebilecek Diğer Konular
Bu Konu Hakkında Görüşlerinizi Bizimle Paylaşın!!!
Sayfa başına git