TR türkiye
sohbet siteleri

Bişektomi Günah mı? Yanak Yağı Aldırma Caiz mi?

Bişektomi Günah mı? Yanak Yağı Aldırma Caiz mi?

Estetik bir görünüm kazanmak amaçlı yapılan Bişektomi günümüzün en trend estetiği olmaktadır. Yuvarlak yüz yerine keskin ve ters üçgen görünümlü bir yüz elde etmek için tercih edilen bir işlem olmaktadır. Bişektomi kısa sürede istenilen sonucu veren ve oldukça etkili bir yöntem olmaktadır.

Bişektomi cerrahi yardımıyla açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bișektomi işlemi yaklaşık 30 ile 45 dakika arası sürmektedir. Ve işlem sonrasında kişi hemen taburcu edilebilmektedir. Bişektomi işlemi bittikten sonra iyileşme süresinde sonuç genel olarak 3 ile 4 hafta arasında alınır. Iyileşme süresini hızlandırmak için ise ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmasa da oluşan șișlikleri gidermek için buz kompreksi uygulanabilmektedir.

Bişektomi yaptıran ve yaptırmak isteyen bir çok kişi bulunmakta ve bunlardan çoğunun Bişektomiden memnun kalındığı söylense de bir kısmı istenen sonucu alamamıștır. Bunun dışında ise Bişektomi hakkında tereddüt edilen konu Bişektominin Günah olup olmamasıdır. Herkesin bu konuda fikir ayrılığı olduğu için kesin bir cevap bilinmemektedir.

Peki Bişektomi Caiz mi Günah mı?

Bişektomi Yaptıranların çoğu yüzünde estetik bir görünüm kazanmak amaçlı yaptırdığı için herkesin bu yüzden yaptırmakta olduğu sanılmaktadır. Ancak herkes bu yüzden yaptırmamaktadır. Bişektomi dolgun yanaklara sahip olan kişilerin tercih ettiği ya da obezite hastalığı olan kişilerin yağlarını yok etmesi için yaptırdığı bir operasyondur.

Bişektomi Günah mı? Yanak Yağı Aldırma Caiz mi?Bişektominin kimine göre caiz kimine göre de günah olduğu söylenimi insanların aklında soru işareti olusturmakta ve kafa karıștırmaktadır. Dinimize göre estetik yaptırmanın Günah olduğu bilinmektedir. Bişektomi de bir yanak estetiği olduğu için Bişektomi yaptırmanın Dinimizce caiz değildir. Ancak obezite hastalığı gibi yağ dokularını almak ve bu yüzden yaptırmak zorunda kalınan sorunlarda caiz kılınmıștır. Bu nedenle yaptırmıș ve yaptırmak da olacak kişiler rahatlıkla operasyonu gerçekleștirebilir.

Bişektominin mecbur olunmadığı sürece yapılması dinimiz de Günah kabul edilmektedir. Bu yüzden Bişektomi gibi bir çok kalıcı estetikler dinen Günah olduğu için yapılmaması daha doğrudur. Fakat zor durum da kalındığı için yapılmasına gerek duyulursa caiz olduğu söylenmekte ve yapılmasında bir sakınca olmamaktadır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini