TR türkiye
sohbet siteleri

SGK Devlet Bişektomiyi (Yanak İnceltme) Karșılıyor Mu?

SGK Devlet Bişektomiyi (Yanak İnceltme) Karșılıyor Mu?

Bişektomi, elmacık kemiklerinin belirginleştirilmesi ve yüz hatlarının daha oranlı bir hale getirilmesi için yanakta bulunan fazla yağların alınmasını sağlayan yanak yağı aldırma ameliyatıdır. Bişektomi Yanak bölgelerinde bulunan fazla yağların alınması ile yanak inceltme de büyük rol oynamaktadır. Bişektomi sayesinde yüz hatları ve elmacık kemikleri daha belirginleșir.

Bişektomi oldukça kısa süreli ve tam sonuç veren bir yöntemdir. Bu yüzden çok tercih edilmekte ve yanlış bir teknik uygulanmadığı sürece istenen sonucu vermektedir.

Bişektomi cerrahi yardımıyla açılan 1 cm’lik kesilerle bichat adı verilen yağ dokularının alınması ile gercekleșir. Bu operasyon yaklaşık 30-45 dakika arası sürmektedir. Ve kişi operasyon sonrasında hemen taburcu edilebilmektedir. Bişektomi sonrasında ise çok acı ve ağrı hissedilmez fakat yüzde șișlikler oluşmaktadır. Iyileşme süresinde bu șișlikleri geçirmek için herhangi bir krem ya da ilac önerilmez. Ancak yüzde çok șișlik olursa kişinin yüzüne buz kompreksi uygulanabilir.

Bişektomi sonrasında sonucu alabilmek için ise en az 3-4 hafta beklemek gereklidir. Çünkü bir çok operasyon da olduğu gibi Bisektomi yaptırdıktan sonra da istedigimiz sonucu almak için belirli bir süre beklemek gerekmektedir.

Bişektomi ile ilgili bir çok konu merak edilmektedir. Ve bu meraklar kişinin aklında soru işaretleri oluşturmaktadır. Bişektomi hakkında akıllar da birden fazla soru bulunsa da onlardan en çok merak edileni ise devlet hastanelerin de gerçekleştirilen Bişektominin ücretini Sgk’ nın karșılayıp karșılamadığıdır.

Peki SGK Bişektomi Ücretini Karșılıyor Mu?

SGK Devlet Bişektomiyi (Yanak İnceltme) Karșılıyor Mu?Bişektomi çoğunlukla özel hastanelerde yapılan ve ücretini de kişinin ödediği bir estetiktir. Ancak Bişektomi gibi bir çok estetik devlet hastanelerinde yapılmaktadır. SGK devlet hastanelerinde muayene edilen durumu olmayan ya da diğer öne sürülen șartlarda kişinin ücretini karşılamaktadır.

Ancak SGK güzellik yada estetik masraflarını karșılamamaktadır. Bu yüzden devlet hastanelerinde yapılan Bişektomi ya da diğer bir çok estetiklerin masraflarını karșılamamaktadır. Fakat kişinin maddi durumu yok ve sağlık sorunundan dolayı yaptırmak zorunda kalınır ise Sgk masrafları karşılayabilmektedir.

Bişektomi öncesinde bir çok konu da bilgiye sahip olunması gerekmekte ve bu yüzden en önemli biri ise Bişektomiyi gerçekleştireceğimiz yeri araştırmaktadır.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini