TR türkiye
sohbet siteleri

Yanak İnceltme Bişektomi Nedir?

Yanak İnceltme Bişektomi Nedir?

Bişektomi Yanak Yağı aldırma ameliyatıdır. Ya da halk arasında bilindiği ismiyle yanak estetiği olarak da bilinir. Bişektomi yanaklarda ki yanak yağlarının alınması elmacık kemikleri  ile yüz hatlarının daha belirgin olmasını sağlamaktadır. Halk arasında Hollywood yanağı olarak da bilinen Bişektomi işlemi sırasında bir kesi ile Bukkal ismi verilen yağ dokularının alınması ile işlem gercekleșir. Bişektomi Ameliyatı sırasında yapılan kesi yüzün iç tarafında yapıldığı için yüz de iz kalmaz. Fakat Bişektomiyi gerçekleştirmek isteyenlerin merak ettiği ve içlerinde endişe duygusu yarattığı bazı konular bulunmaktadır.

O merak edilen konulardan bazıları şunlardır ; 

  • Bişektomi Nedir?
  • Bişektomi İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?
  • Bişektomi İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?
  • Bişektomi Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?
  • Bişektomi Kimlere Uygulanabilir?
  • Bişektomi Fiyatı Ne Kadardır?
  • Bişektomi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Bişektomi Nedir?

Bişektomi Yanak Yağı aldırma ya da halk arasında bilinen Yanak inceltme ameliyatıdır. Bukkal yağ dokusunun estetik cerrahi ile uzaklaştırılması sonucunda yanak ve çevresine kalıcı şekil verme işlemidir. Estetik Cerrahi tarafından açılan kesi işlem sonunda iz kalmayacak şekilde kapatılır.

Bişektomi İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

Bişektomi işlemi cerrah tarafından yanakların içinde küçük bir kesi ile yağ torbalarını alma operasyonudur. Bu operasyon sırasında hastaya lokal anestezi uygulanır ve sonrasında cerrah küçük bir kesi ile doğal görünüm olmasını sağlamak için bichat yağ yastıkçısı adı verilen yağ dokularını kaldırır.

Bişektomi İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Bişektomi işlemi yaklaşık 30 ile 45 dk arası sürmektedir  ve kişi aynı gün içinde taburcu edilebilmektedir. Çok zorlu bir işlem olmadığı için hem kısa sürede taburcu olma imkanı ve kısa süreli bir işlem olduğu için pek fazla zaman kaybı yașanmamaktadır. Ancak sonucu alabilmek bu kadar kısa sürmediği için biraz sabır gerektiren bir işlem olabilmektedir.

Bişektomi İşlemi Sonrası İyileşme Süresi Ne Kadardır?

Yanak İnceltme Bişektomi Nedir?Bişektomi işleminden sonra acı ya da ağrı hissedilmez. Ancak iyileşme süresi kişiden kişiye farklılık gösterdiği icin 3 ay ile 6 ay arasında değişmektedir. Operasyondan sonra ise iyileşmesi için ekstra bir uygulama yapılmasına gerek duyulmamaktadır. Çünkü Bişektomi çok zorlu bir işlem olmadığı için ve herhangi ekstra bir işlem uygulanmadığı için sonrasında iyileşmesi için bir şey yapmaya gerek kalmamaktadır.

Bişektomi İşlemi Kimlere Uygulanabilir?

Bişektomi her kişiye ve her cinse uygulanan bir işlemdir. Bişektomi işleminin yas sınırı ise 25 olarak Kabul edilmektedir. Bu yașın kabul edilmesinin sebebi bu yastan öncesinde yüz hatlarının değişiklik gösterme olasılığı yüksek olması ve bu yasta yüz hatlarının tam oturmuș olduğu için işlemin tam etkisini göstermesidir. Bu yastan öncesinde işlemi gerçekleştirmek istenen sonucu vermediği için bu yas öncesinde işlemi gerçekleştirmeleri önerilmemektedir.

Bişektomi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Bişektomi işlemi sonrasında sonucu tam olarak yaklaşık 2 ile 3 hafta arasında alınır. Ancak bu sonucu alabilmek için uygulanan teknigin doğru olması gerekmektedir. Bu yüzden Bişektomi işlemini gerçekleştirecek yerin güvenilir olmasına dikkat edilmesi gereklidir.

Bişektomi işlemi gerçekleştirmek oldukça zor bir süreç gerektirmemektedir. Fakat işlem sonrasında sonucu alabilmek için sabır duygumuzun ön planda olması gereklidir. Olumlu sonuç verebilmesi için işlem sonrasında ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmadığı için bu bir avantaj olarak görülebilir. Bişektomi işlemini gerçekleştireceğimiz merkezde istediğimiz sonuca varmamız için oldukça önemli bir konudur. Bu yüzden işlem öncesinde iyice araştırma yapıp kararımızı ona göre vermeliyiz.

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini