TR türkiye
sohbet siteleri

İğneli Epilasyon Yöntemi İle Kalıcı Epilasyon

İğneli Epilasyon Yöntemi İle Kalıcı Epilasyon

İğneli epilasyon yöntemi kalıcı epilasyon yöntemleri arasında uygulanan en eski yöntemdir. Etkili bir epilasyon yöntemi olması dolayısıyla 100 seneyi aşkın bir süredir kullanılmaktadır. İstenmeyen tüylerde; Foto, IPL ve lazer epilasyon gibi modern yöntemlerden önce kullanılan iğneli epilasyon yöntemi rengi çok açık olan tüylerde, ince tüylerde, açık ve sarı tonuna yakın tonlardaki kıllarda çok başarılı olduğundan günümüzde de tercih edilen epilasyon yöntemleri arasındadır.

İğne ile epilasyon yöntemi adı üzerinde küçük bir iğne yardımı ile kıl köküne kadar gidilerek kıl köküne zayıf akım uygulanması ile kıl kökünü tahrip etmesi esasına dayanır. Burada dikkat edilmesi gereken en önemli nokta iğneli epilasyon uygulamaları hijyenik ortamlarda, deneyimli ve uzman kişiler tarafından yapılmalıdır. Aksi halde istenmeyen sonuçlarla karşılaşmak muhtemeldir.

İğneli Epilasyon Öncesi ve Sonrası Yapılması Gerekenler
İğneli Epilasyona başlanmadan önce muhakkak epilasyon uygulanacak bölge iyice temizlenmelidir. Su ile bol bol yıkanmalı ve alkol ile silinmelidir. Soigneli epilasyonnrasında iğne ile epilasyon uygulaması yapılır. İğneli epilasyondan sonra yaklaşık 3 gün güneşle birebir temas edilmemeli ve sıcak su ile keselenip banyo yapılmamalıdır.Yine yaklaşık 1 gün cilde parfüm, pudra veya krem gibi gözenekleri tıkayıcı kozmetik ürünleri temas ettirilmemelidir.

İğneli epilasyon doğru kişiler tarafından ve doğru bölgelere uygulanırsa  seansları diğer yöntemlerinkine nazaran daha kısa sürmekte ve daha çabuk kalıcı sonuç alınabilmektedir. İğneli epilasyon esnasında sanılanın aksine fazla acı hissedilmemektedir. Fakat bazen kaslarda akım birikiminden kaynaklı geçici kramplar oluşabilmektedir.

İğneli Epilasyon Nerelere ve Kimlere Uygulanamaz
İğneli epilasyon göze yakın bölgeler, kaş, Özel Bölgeye, bikini bölgesine, göğüs ve kulak bölgelerine uygulanması sakıncalı olabilmektedir. Bu bölgeler için de diğer alternatif kalıcı epilasyon çözümleri uygulanabilmektedir.
İğneli epilasyon; kalp pili kullananlara, varis rahatsızlığı olanlara, aids hastalarına, grip gibi halsiz bırakan hastalığı olan kişilere ve şeker hastalarına uygulanması sakıncalıdır.

1 Yorumlar
Hayriye Işık

Arkadaşım önerdi epilasyonun rahatlığını bende en kısa zaman da başlıcam denemede yarar var :)

Cevap bırakın

beyaz magazin
Copyright © 2024 LazerEpilasyonu.Net
Tüm hakları saklıdır.
Etanj armatür - Nikah Güvercini